Header Reklam
Header Reklam

LG ve Innova İşbirliği ile Geliştirilen ..2.0 Mini Çok Küçük ve Ekolojik Çözüm

24 Temmuz 2022 Dergi: Temmuz-2022
LG ve Innova İşbirliği ile Geliştirilen ..2.0 Mini Çok Küçük ve Ekolojik Çözüm

2025'ten itibaren, iklim politikasına ilişkin katı yeni Avrupa düzenlemeleri, konut klima sistemleri için GWP (Küresel Isınma Potansiyeli) ölçümü 750'den yüksek olan ürünlerin sera gazları denilen soğutucu akışkanların kullanımını kısıtlayacak.
Bu trend doğrultusunda Innova, öngörülen gereksinimlerin ötesine geçebilmek ve güçlendirilmiş performans özelliklerine sahip ikonik bir ürün yaratmak için LG kompresörleriyle ortak bir projeye imza attı. Bu çok düşük GWP değerine (150'nin altında) sahip soğutucu akışkanla çalışan cihazın geliştirilmesine 2019'da başlandı.
Bu projenin amacı, şirketin temel ilkeleriyle uyumlu olarak, gürültü ve titreşimleri mümkün olan en düşük düzeyde tutarken verimliliği en üst düzeye çıkararak minimum çevresel etki elde etmekti. Buradaki zorluk, iç mekan uygulamaları için maksimum soğutucu akışkan şarj limitlerine uymak için R290 soğutucu akışkan ile düşük etkili ve verimli bir A/C konut sistemi geliştirmekti.
Bu projenin ihtiyaçlarını karşılamak için, LG'nin düşük GWP’li R290 soğutucu akışkanlı kompresörü seçildi. Dahili verimli çift rotary motor sayesinde R290 kompakt, sessiz ve dikkat çekici derecede verimlidir.
Ar-Ge
Innova Ar-Ge Şefi Campidelli, “Ürünü geliştirmek zorlu oldu, ancak tasarımı yalnızca mevcut en iyi bileşenleri içeren monoblok sistemimizin performansından ve kalitesinden çok memnunuz. Sistemin kalbinde yenilikçi LG ikiz rotary kompresör bulunur. LG kompresörün sessiz çalışma özelliği, Innova'nın bugün piyasada bulunan en sessiz ve göze batmayan Monoblok Klima Sistemini geliştirmesini sağladı” diyor.
Ürün 2020'de başarılı bir şekilde piyasaya sürüldü ve bayilerden son kullanıcılara kadar çok iyi karşılandı. 
Çok küçük, çok ekolojik
..2.0 MINI, R290 (propan) gazı kullanan ilk sabit çift kanallı klimadır. Cihazın kanunla belirlenen limit olan 150 g'dan daha az gazla kusursuz çalışmasını sağlamak için dikkat çekici Ar-Ge çalışması gerçekleştirildi.
..2.0 MINI, 2088 GWP'ye sahip R410a gazı ve 675 GWP'ye sahip R32 gazına kıyasla GWP (Küresel Isınma Potansiyeli) açısından 3'lük bir çevresel etkiye sahiptir.
..2.0 MINI, aynı performans ve gürültü standartlarını koruyan 81 cm genişliğiyle alanın kısıtlı olduğu mekanlara kolaylıkla sığabilir.
Kurutucu ve Su Isıtıcı için LG Rotary Kompresör
LG'nin ikiz rotorlu tasarım kompresörleri, boyutları kompakt kalırken ısıtma uygulamaları için optimize edilmiş bir ürün sunar. R290 gibi düşük GWP'li soğutucu akışkan kullanan LG'nin rotary kompresörü, kurutucular ve su ısıtıcıları için en iyi seçimdir.
WiFi bağlantısı olabilen ..2.0 MINI’nin nominal ısı gücü A 7 °C / A 20 °C 1,71 kW; nominal soğutma gücü A 35 °C / A 27 °C 1,73 kW olup A verimlilik sınıfındadır.
İç ünite boyutu; 810 mmx549 mmx165 mm’dir.
LG R290 Rotary Kompresör videosu: https://www.youtube.com/watch?v=8L9V0WuJ0qg
..2.0 Mini videosu: https://www.innovaenergie.com/en/bulletin/2.0-mini/ 


 Slider Altına