Header Reklam
Header Reklam

Lennox S40 Akıllı Termostat, Mükemmel Hava ve Konfor Vadediyor

12 Mart 2023 Dergi: Mart-2023
Lennox S40 Akıllı Termostat, Mükemmel Hava ve Konfor Vadediyor

Lennox, konforu ve enerji tasarrufunu optimize eden S40'ı pazara sundu. Lennox Industries, Ocak ayında Lennox S40 Akıllı Termostat, Lennox Akıllı Hava Kalitesi Monitörü ve Lennox Akıllı Oda Sensörü dahil olmak üzere sektör lideri akıllı ürün grubuna en son eklenen ürünlerini duyurdu.

Kasım 2022'de Lennox Industries adına 4Media Group tarafından yaptırılan bir ankete göre, ev sahiplerinin yüzde 82'si bir yıl öncesine kıyasla şimdi iyi hava kalitesini bir öncelik haline getirdiklerini söyledi.

Lennox S40 Akıllı Termostat, en mükemmel havayı elde etmek için hava kirleticileri algılar ve bakım hatırlatıcıları ve servis uyarıları sağlamanın yanı sıra konforu odaya göre özelleştirir.

Lennox Industries Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Quan Nguyen, "Lennox olarak, evinizdeki havanın sizin mükemmellik derecenize göre kişiselleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Lennox S40 Akıllı Termostat, evinize uyum sağlamak ve sürekli olarak mükemmel, sağlıklı hava sunmak için sorunsuz ve akıllı bir şekilde birlikte çalışan, türünün tek örneğidir" dedi.

Amerikan Akciğer Derneği'nin "Havanın Durumu" 2022 raporuna göre, hava kirliliği kaynaklarının temizlenmesi konusunda onlarca yıllık ilerleme kaydedilmesine rağmen, Amerikalıların %40'ından fazlası, yani 137 milyonun üzerinde insan, partikül kirliliği veya ozon seviyeleri açısından iç ortam sağlık koşullarının yetersiz olduğu yerlerde yaşıyor. Evcil hayvan besleyen ev sahiplerinin neredeyse üçte ikisi ve alerjisi olan hane halkının üçte birinden fazlası ile göz önüne alındığında, temiz iç hava talebi her zamankinden daha fazla önem taşıyor.1 Dış hava kirliliği ve diğer alerjenlerden kaynaklanan düşük kaliteli havayla mücadele etmek için, Lennox Dave Lennox Signature Collection dijital HVAC sistemi, S40 termostat ve Akıllı Hava Kalitesi Monitörü ile eşleştirildiğinde, mümkün olan en sağlıklı havayı sağlamak için hava kirleticilerini tespit etme ve talep üzerine hava temizlemeyi tetikleme konusunda özel bir yeteneğe sahiptir.

Lennox Industries'de kontrol cihazları ve iç mekan hava kalitesinden sorumlu Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Ingrid Berkley, "Lennox S40 Akıllı Termostat, bir sıcaklık regülatöründen daha fazlasıdır; tüm Lennox sisteminiz için komuta merkezidir. S40 Akıllı Termostat, çeşitli otomasyon özellikleriyle desteklenen sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlarken evinizdeki sensörleri izleyebiliyor" dedi.

Akıllı Oda Sensörü – Eşsiz bir ev konforu deneyimi için algılama ve otomasyon yeteneklerini ve teknolojinin birbirine bağlanabilirliği genişletilebilir.

Akıllı Hava Kalitesi Monitörü, ev içindeki partikülleri, karbondioksiti ve uçucu organik bileşikleri (TVOC'ler) algılar ve izler. Düşük kaliteli hava algılandığında, mümkün olan en sağlıklı havayı sağlamak için havayı sirküle etmesi ve temizlemesi için sistemi tetikler. Monitörü, gerçek zamanlı hava kalitesi okumalarına dayalı olarak talep üzerine havalandırma, arıtma ve filtreleme sağlayan piyasadaki tek monitördür.

Akıllı Oda Sensörü, S40 Akıllı Termostata doğru sıcaklık ve nem okumaları sağlar ve sensörün yerleştirildiği odalardaki sıcaklıkları nasıl dengeleyeceğini bildirir. Bir oda kullanımdayken, doluluk sensörleri ayarlanan sıcaklığı korur. Değilse, sensörler daha enerji verimli bir sıcaklığa geri döner. Artık pandemi öncesine göre daha sık evden çalışan insanların %37'si arasında, konforlu oda sıcaklığı ve temiz iç mekan havası, optimal bir evden çalışma ortamı yaratan en önemli faktörler olarak gösteriliyor.

Lennox'a göre S40 Akıllı Termostat ve ilgili akıllı aksesuarları, Feels Like™, ısıtma ve soğutma işlemi arasında otomatik geçiş ve hissetmek istediğiniz sıcaklığı yaratan Precise Comfort® Plus gibi özelliklerle sadece sıcaklık ayarını değil mükemmel iç mekan havası elde etmeyi mümkün kılıyor.

Schedule IQ™ Teknolojisi, Smart Away™ geo-eskrim özellikleri ve tek dokunuşla Uzakta Modu, S40 Akıllı Termostat ve bağlı ekipmanın evde doluyken konforu koruyarak ve olmadığında enerji tasarrufu sağlayarak mümkün olduğunca verimli çalışmasını sağlar. Akıllı termostat kurulumuna geçiş yapan veya bunu yapmakla ilgilenen ev sahipleri için, elektrik faturalarından tasarruf etmek yaklaşık %90 oranında en önemli motivasyon kaynağı olarak kabul edilmektedir.

S40 Akıllı Termostat ile ev ortamının uzaktan kontrolü tek dokunuş veya sesli komut uzağınızda. Ev sahipleri, App Store ve Google Play'de bulunan Lennox Akıllı Termostat mobil uygulamasıyla dünyanın her yerinden sıcaklıkları ve programları izleyebilir. Ev sahipleri tarafından istenen en iyi akıllı termostat özelliği olarak belirtilen ses kontrol teknolojisi ile S40 Akıllı Termostat, Control4™ ev otomasyonu gibi birinci sınıf akıllı ev sistemlerinden Amazon Alexa ve Google Assistant gibi popüler sanal asistanlara kadar çeşitli akıllı ev cihazlarıyla zahmetsizce entegre olur.

S40 Akıllı Termostat, benzeri görülmemiş bir tüm evi kapsayan HVAC konfor sistemi oluşturmak için Dave Lennox Signature® Collection ürünlerinin en iyilerini bir araya getiren Ultimate Comfort System™ HVAC sisteminin bir parçasıdır. Ultimate Comfort System HVAC sisteminin ısıtma ve soğutmadan hava temizlemeye ve zahmetsiz kontrollere kadar her bileşeni, mükemmel havadan fazlasını sunmak için sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır.

www.Lennox.com/ResidentialSlider Altına