Header Reklam
Header Reklam

Lennox EVIO Rooftop, HVAC Teknolojisinde Yüksek Bir Standart Belirliyor

18 Haziran 2024 Dergi: Temmuz-2024
Lennox EVIO Rooftop, HVAC Teknolojisinde Yüksek Bir Standart Belirliyor

Enerji tasarruflu iklim kontrol çözümleri liderlerinden Lennox EMEA, en yeni nesil hava soğutmalı rooftop ünitesi EVIO'yu piyasaya sürüyor. Olağanüstü çok yönlülük, etkileyici sezonsal verimlilik, düşük karbon ayak izi ve sezgisel kontrol sunan yeni Lennox EVIO, yarının HVAC teknolojisini bugünden kullanılabilir hale getiriyor. 
Uygun maliyetli, çevre dostu ve esnek Lennox EVIO Rooftop, HVAC sistemlerinin basitliğini ve verimliliğini yeni boyutlara taşıyor. Bu çığır açan hava soğutmalı ünite, yıllarca enerji verimliliği performansı sağlayacak çevre dostu bir çözümü temsil ediyor. Faydalanabilecek birçok ticari bina türü arasında alışveriş merkezleri, süpermarketler, restoranlar, lojistik ve depolama tesisleri bulunuyor.
Avrupa Çevreci Tasarım Direktifi'nin gerekliliklerinden çok daha iyi performans 
EVIO'nun dikkate değer bir avantajı, ısıtmada (ɳsH) %168'e varan ve soğutmada (ɳsC) %207'ye varan sezonsal enerji verimliliğidir. Bu nedenle EVIO çatı sistemleri, %125'lik Sezonsal Performans Katsayısı'nı [SCOP] ve %138'lik Sezonsal Enerji Verimliliği Oranını [SEER] belirleyen Avrupa Çevreci Tasarım Direktifi'nin gerekliliklerinden çok daha iyi performans göstermektedir.
EVIO'nun hem ısıtma hem de soğutma için A+'ya kadar enerji verimliliği sınıfı, yeni bir elektronik genleşme valfi, multi-scroll tandem kompresör ve hava akışı kontrolü için EC fan motoru teknolojisi dahil olmak üzere birçok önemli gelişme sayesinde elde edilmiştir. EVIO ayrıca soğutma (SEER) ve ısıtma (SCOP) modlarında sezonsal verimlilikte önemli bir artış sağlamaya yardımcı olan yeni bir hidrofilik işlem görmüş serpantine de sahiptir.
EVIO'nun uluslararası kabul görmüş PEP ecopassport® planıyla doğrulanan düşük karbon ayak izini destekleyen bir başka unsur da sistemin R32 soğutucu akışkan kullanmasıdır. Düşük Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) ve PFAS içermemesi nedeniyle bu düşük şarjlı soğutucu akışkan hem çevre hem de insanlar için güvenlidir.
Tam akışta avantajlar
Bu yüksek performanslı modüler ürünün hava akışı aralığı ile termal kapasite arasında sağladığı esneklik, çok çeşitli bina türlerinin ve uygulamaların EVIO'dan yararlanabilmesini sağlar. Önemli avantajlar arasında 50.000 m³/saat'e kadar geliştirilmiş hava akışı beslemesi, -20°C'den +52°C'ye genişletilmiş dış mekan çalışma sınırları, gelişmiş termal ve akustik yalıtım yer alıyor.

Modern bir kullanıcı arayüzü, bir düğmeye dokunarak optimum konfor sağlar. eCLIMATIC kontrol ünitesi için mevcut yeni seçenekler arasında 7 inçlik çok üniteli dokunmatik ekran ve kolay devreye alma, teknik yardım ve bakım desteği için web tabanlı İnsan-Makine Arayüzü (HMI) yer alıyor.
Müşteriler soğutma ve ısıtma kapasitelerini 25 ila 250 kW arasında seçebilir. Bireysel uygulamalara uyum sağlamak için Lennox EVIO, farklı kompresör ve iç/dış mekan fan kombinasyonlarına dayalı çeşitli devre/pil türlerini içerir.

Daha fazla bilgi için https://www.lennoxemea.com/en
 Slider Altına