Header Reklam
Header Reklam

Lennox, -15 °C’de Yüzde Yüz Isıtma Kapasitesi Sunuyor

26 Ağustos 2022
Lennox, -15 °C’de Yüzde Yüz Isıtma Kapasitesi Sunuyor

İklimlendirme sektörünün öncülerinden Form Endüstri Ürünleri’nin lisanslı üreticisi olduğu Lennox firması, özellikle soğuk iklimlerde çok daha verimli çalışan ısı pompası geliştirme projesinin ilk ortağı oldu.
Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı'nın (Department of Energy-DOE) Yerleşik Soğuk İklim Isı Pompası Teknolojisi Yarışması, daha soğuk iklimler için yeni nesil ısı pompalarının geliştirilmesinde üreticilerin, kamu hizmetlerinin ve diğer paydaşların iş birliğini teşvik etmek amacıyla geçtiğimiz yıl başlatıldı. Lennox International, bu çağrıya yanıt vererek yarışma standartlarını uygun ilk prototipi geliştiren marka unvanına sahip oldu. ABD Enerji Bakanlığı’nın Yerleşik Soğuk İklim Isı Pompası Teknolojisi Yarışması, işletmeleri enerji kullanımlarında daha verimli ve tüketiciler için daha cazip seçenekler sunmaya çağırıyor. 
Lennox tarafından geliştirilen prototip, verimliliği ikiye katlayarak -15 °C'de yüzde 100 ısıtma; -20 °C ve -23 °C’de ise yüzde 70 ila yüzde 80 ısıtma sağlıyor. Lennox'un prototipinin performansı ve verimliliği, Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı tarafından doğrulanarak destekleniyor. Ünitenin kış boyunca sahada uygulandığındaki performans, verimlilik ve konfor özelliklerini test etmek amacıyla önümüzdeki iki yıl boyunca soğuk iklim bölgelerinde denemelere tabi tutulacak. Daha sonrasında ise 2024 için dağıtım ve ticarileştirme planlanıyor.Slider Altına