Header Reklam
Header Reklam

KSB’den Madencilik İçin Yeni Devasa Pompa: MDX-850

08 Kasım 2022 Dergi: Kasım-2022
KSB’den Madencilik İçin Yeni Devasa Pompa: MDX-850

Madencilik pompalarının üretiminde uzmanlaşmış KSB Grup’un bir yan kuruluşu olan GIW Endüstri A.Ş., MDX-850 adı verilen ağır hizmet tipi bir pompayı piyasaya sürmüştür.

Georgia, ABD'deki Grovetown'dan uzmanlar, özellikle öğütme döngülerinde sert kaya madenciliğinde karşılaşılan aşırı derece koşullar için bu tip serileri geliştirdiler. Yeni MDX-850, genel işletme maliyetlerini, yani toplam sahip olma maliyetini düşük tutarken üretim seviyesinin çıtasını yükseltir. Çark çapı 2.600 mm'dir (102"), daha önce en büyük MDX pompasınınkini 250 mm (10'') aşmaktadır.

MDX-850'nin tasarım özellikleri, son birkaç yılda MDX tipi seride yapılan bir dizi iyileştirmeyi içermektedir. Örneğin pompa genişliği, gelişmiş yönlendirici tasarımına izin vermek için genişletilmiştir. Çark da aşınmaya eğilimli alanlarda güçlendirilmiştir.

Gasite 28G™ ve Endurasite'den™ dökülen daha kalın çark kanatları, aşınma direncini artırır ve pompaların ömrünü uzatır. MDX-850, emme gövdesi kaplaması ile emme plakası arasındaki gelişmiş arayüzü ile karakterize edilir ve pompa girişinde yenilikçi tasarımlı bir aşınma halkasının kullanılmasını sağlar.

Tüm MDX pompalarda olduğu gibi, MDX-850 de de pompa çalışırken dahi pompanın emme tarafından çarkın uç kısmı ile emme astarı arasındaki boşluğun ayarlanmasını sağlamak için ayarlanabilir bir emiş gövdesi kaplaması ile birlikte gelir.

MDX-850 tasarımı, çarkın uç kısmı ile emme gövdesi kaplaması arasındaki boşluğun hızlı ve hassas bir şekilde ayarlanmasını sağlayan GIW® RAMSL (Uzaktan Ayarlı Mekanik Emme Gövdesi Kaplaması) teknolojisi yükseltmesiyle uyumludur.Slider Altına