Header Reklam
Header Reklam

Kritik Soğutma Uzmanları, Sürdürülebilirlik Yelpazesini MultiChill ile Güçlendiriyor

31 Temmuz 2023 Dergi: Ağustos-2023
Kritik Soğutma Uzmanları, Sürdürülebilirlik Yelpazesini MultiChill ile Güçlendiriyor

Kritik soğutma uzmanları ModineTM ve Airedale tarafından, yeni soğutma çözümleri serisine katılmak üzere modüler, düşük GWP'li, serbest soğutmalı ısı pompalı soğutma grubu serisi MultiChillTM'in piyasaya sürüldüğü duyuruldu.

MultiChill, tasarımında yerleşik modülerliğe sahip daha küçük kapasiteli bir ısı pompalı soğutma grubu olarak esneklik ve verimlilik sunar. 53 kW ile 103 kW arasındaki bireysel ünite kapasiteleriyle, aynı su devresine 16 adede kadar MultiChill ısı pompası soğutma grubu bağlanabilir ve 1360 kW'a kadar kurulu güç sağlar. Bu, kurulum noktasında veya daha sonra eklenecek üniteler için öngörüler dahil edilerek, artan talebe karşı kurulumları geleceğe hazırlayarak yapılabilir.

MultiChill'in kısmi yük verimliliği avantajları, sistem mevcut soğutma kapasitesinin %2-100'ü arasında rahatça çalışabilen modüler bir konfigürasyonda kurulduğunda daha da artar. Her birim, tek bir gelişmiş mikroişlemci aracılığıyla sağlanan hassas kontrolle çıkışını mükemmel bir şekilde ayarlayabilir.

Daha düşük GWP soğutucu akışkan R32 için optimize edilmiş ve serbest soğutma teknolojisiyle sunulan MultiChill, 4,89'a kadar SEER (yalnızca soğutma) ve 4,08'e kadar (ısı pompası) bir SCOP sunar. MultiChill FreeCool, sistemin mekanik müdahale olmadan çalışmasına olanak vererek enerji tüketimini önemli ölçüde azaltır. Ünite üç modda çalışabilir: Ortam sıcaklığına bağlı olarak serbest soğutma, kısmen serbest soğutma veya tam mekanik soğutma, bu da onu sürdürülebilir ve esnek bir çözüm haline getirir.

-25°C (yalnızca soğutma) ve -15°C (ısı pompası) ile 48°C'ye kadar ortam sıcaklıklarında çalışan MultiChill, veri merkezleri, ticari binalar ve endüstriyel birimler dahil olmak üzere hem proses hem de konfor uygulamalarında kullanılabilir. "Süper Sessiz" de dahil olmak üzere üç farklı ses yapılandırmasıyla MultiChill, şehir içi kuruluma uygun, düşük gürültülü performans sunar.

Yerden tasarruf sağlayan, şehir içi projeler göz önünde bulundurularak kasa tasarımı, ayak izini en aza indirecek şekilde özel olarak geliştirilmiştir. MultiChill entegre bir sistem deposuna sahiptir, serpantinler bir mahfaza içine yerleştirilmiştir, böylece üniteler kısıtlı bir tesis alanında birbirine daha yakın yerleştirilebilir ve hava akışı minimum açıklık için optimize edilmiştir. Kurulum noktasında, daha küçük bireysel ünitelerle çalışmak, ısı pompalarının maliyetli, genişletilebilir vinçlere ihtiyaç duymadan bölümler halinde kurulabileceği esneklik sağlar.

MultiChill'in piyasaya sürülmesi ile Airedale; mevcut ısı pompası, soğutma grubu ve klima santrali çözümlerini tamamlayarak sektördeki en kapsamlı HVAC çözümleri serilerinden birini sunuyor.

Kısa süre önce piyasaya sürülen iChillTM ve SpiraChillTM'e katılan MultiChill, Airedale grubu dışındaki bir orijinal ekipman üreticisi (OEM) ile imzalanan bir anlaşmanın sonucudur.Slider Altına