Header Reklam
Header Reklam

Klima Sistemleri İçin Yeni Yalıtım Malzemesi Thermaflex A/C

31 Mart 2008 Dergi: Haziran-Temmuz 1997

Thermaflexform Yalıtım San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından üretimi yapılan Thermaflex A/C yeni ve çok esnek yalıtım malzemesidir. En ileri üretim teknolojisi kullanılarak, en kaliteli hammadde ile üretilmektedir. Kapalı hücre yapılı poliolefin elastomer bir elastomerin esnekliği ile termoplastiklerin bilinen avantajlarına sahiptir.

Thermaflex A/C & Esneklik Thermaflex A/C kullanılan modern yüksek kaliteli hammaddeler sayesinde karşılaştırılmaz esneklik özelliğine sahiptir.

Thermaflex A/C & Yalıtım Değerleri

 

Thermaflex; A/C, 0.032 W/mK (0 °C) ısı iletkenlik (X) değeri yalıtım malzemeleri ile karşılaştırıldığında mükemmel olduğu görülür. Bu buhar difüzyon direnç sayısı (u.) 5000'dir. Soğuk hatlarda buhar di-füzyonuna karşı büyük direnç gösterir. Bu yüzden tüm air-conditioning ve soğutma üniteleri için tartışılmaz yalıtım malzemesidir. Ek bir buhar kesici kullanmaya gerek yoktur.

 

Thermaflex A/C & Çevre

 

Thermaflex A/C (H) CFC kullanılmadan üretilmektedir. Bu yüzden çevre dostudur. Thermaflex A/C % 100 geri dönüşümlüdür.

Thermaflex A/C & Uygulamalar İnanılmaz esneklik ve yüksek mekanik özelliklerinden dolayı Thermaflex A/C ürün yelpazesi soğutma cihazlarında; (Split) air con-ditioning borularında; soğuk su borularında; otel, catering ve dükkan tesisatlarında; soğutucu mağaza reyonları ve vitrinlerinde kullanılır.

 

Thermaflex A/C & Montaj

 

Çok esnek yapısı ile kolaylıkla kesmeden bakır borulara uygulanır. Ther-maflex A/C yapıştırıcısı kullanılarak ek yerleri kuvvetlice yapıştırılır. Ther-maflex A/C ısıtma veya soğutma tesisatlarında kuvvetli mekanik özelliklerinden dolayı uygulama öncesi veya sonrası zarar görmez.

 

Thermaflex A/C & Alevi Taşımaz

 

Thermaflex A/C Almanya ve Hollanda'da öngörülen standartlar içindeki alev almayan ve kendini söndüren malzemeler içinde yer alır. (NEN 6065 Class, 1, NEN 6066 Class 2 ve DİN 4102 Bl).

 

Thermaflex A/C özellikle soğutma ünitelerinde yaygın olarak kullanılan yalıtım malzemeleriyle karşılaştırıldığında çok düşük duman değerine sahip olduğu görülür. NEN 6066 R= 1.5 m1 .

 


Etiketler


Slider Altına