Kısa kısa

14 Nisan 2008 Dergi: Aralık-Ocak 1999

Levent Taşkın Vaillant Türkiye'nin Genel Müdür Yardımcısı Oldu

 

ısınma ve sıcak su sektöründe uluslararası bir marka ve tüketici dostu Va-illant Türkiye'de, kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede şirketin tüm başarılarında imzası olan Satış ve Pazarlama Müdürü Levent Taşkın, Genel Müdür Yardımcısı olarak tayin edildi. Bu görevi ile. Satış ve Pazarlama Departmanlarının sorumluluğu yanında, Teknik, Eğitim ve Vaillant Tüketici Club Departmanlarının da sorumluluğunu üstlendi.

 

ABS Ltd. Şti. Taşındı

 

116.11.1998 tarihinden itibaren yeni adresine taşınan ABS Ltd. Şti.'nin adres ve telefonları şöyle; Sancak Man.  13. Cad. 251 Sk. No: 2/5 Çankaya/Ankara Tel:0312. 438 51 08 440 16 82 Fax: 0312.438 67 28

 

Ünveren Hava Sistemleri Yuvarlak UAS Flexible Boru Üretimine Başladı

 

Adana'da 1950 yılından bu yana havalandırma konusunda üretim-temsilci-lik ve uygulama yapmakta olan Ünveren Hava Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Uzun yıllardan bu yana yurtdışından ithal ettiği fle-xible yuvarlak hava kanallarını artık kendi bünyesinde üretmeye başlamıştır. Ünveren Ltd. Şti. alüminyum, bakır ve paslanmaz çelikten, sayısız endüstriyel ve domestik kullanımlarda dirsek gerektirmeyen -30 °C ile +600 °C ısı dayanıklı uzayıp kısalabilen Yuvarlak UAS Flexible Boru adı altında üretime başlamış ve bu alanda Türkiye'de liderliği hedeflemiştir.

 

Demirdöküm 1998 Yılı Bölgesel Yetkili Satıcılar Toplantısı Tamamlandı

 

Demirdöküm'ün her yıl geleneksel olarak düzenlenen yetkili satıcılar toplantısı bu yıl bölgesel anlamda gerçekleştirildi. Toplantılar 11 Haziran İzmir, 25 Haziran Samsun, 2 Temmuz Bursa, 17 Eylül Adana, 24 Eylül Ankara, 8 Ekim istanbul Bölgelerinde düzenlendi. Toplantılarda 1998 yılına ait genel değerlendirmeler yapılarak yeni ürünler hakkında görüşler ve talepler karşılıklı olarak görüşüldü.

 

Vaillant Emniyette İddialı

 

Vavillant, Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'de de üretimden satışa, montajdan devreye almaya, bakım sözleşmesinden servis ve yedek parça hizmetlerine kadar Vaillant kontrolünde güvence temin ediyor.Tüketicisine kaliteli cihazın yanı sıra tüketicinin emniyetini ve uzun yıllar sürecek servis garantisi de sağlayan Vaillant, üretimden bakım sözleşmesine kadar geçen her aşamada kalite ve güvenliği iyi eğitilmiş uzman kadrosunun teknik denetimiyle sağlıyor. Böylece tüketiciye sertifikalı ustaları tarafından Vail-lant'ın 48 maddelik tesisat kontrol listelerine göre monte edilebilmesi gibi çok önemli bir avantajı da beraberinde getiriyor.

 

Laterna Ltd. Şti'den İki Büyük Proje

 

Türkiye'de güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üretimi üzerine çalışan ilk ve tek şirket olan Laterna Ltd. iki büyük projeye daha imza atıyor. Büyük bir telekomünikasyon şirketinin turistik bir yöremizdeki vericileri Ocak başından itibaren tamamen güneş ve rüzgar enerjisi ile çalışacak. Bu sistem aynı zamanda günlük yaklaşık 50 kVV'lık üretimi ile Türkiye'nin en büyük hibrid temiz enerji sistemi olacak. İkinci proje ise Türkiye'nin ilk ekolojik toplu konutu SEVREN (Spiritual Example Village Retreat Ecological Nature)'le çevreye ve insana maksimum saygılı, yenilenebilir enerji kaynakları ile beslenen (güneş, rüzgar, bio-kütle gibi), rekabet yerine paylaşımı ön plana çıkaran bir teknolojik yenilenme ve yeni bir yaşam tarzı hayata geçirilecektir.

 

İpragaz ve Turcas'dan Dev İşbirliği

 

İpragaz A.Ş. ile Turcas Petrolcülük, tüketicilerin otogaz taleplerini güvenli ve yaygın bir şekilde karşılamayı amaçlayan dev işbirliğine imza attılar. Her ikisi de dünya şirketleri olan Pri-magaz ve Conoco'nun stan-dardları, bilgi, beceri ve tecrübeyleriyle gerçekleştirilmekte olan bu uygulamada İpragaz, piyasaya sunduğu yeni ürün çeşidinin yaygınlığını artırmayı, Turcas ise tüketicilere Türk-petrol ve Tabaş istasyonlarında farklı ürünleri de sunabilmeyi amaçlıyor. Turcsa Petrolcülük Genel Merke-zi'nde yapılan imza töreninde İpragaz A.Ş. Genel Müdürü Yücel Kurttepeli ve Turcas Genel Müdürü Raphael Vermier katıldılar. Kurtepeli törende yaptığı konuşmada "Güvenliği sağlanmış kaliteli ürün ve hizmet veren otogaz istasyonlarının çoğalmasının bu işi denetimsiz bir şekilde sürdürenlere karşı iyi bir örnek olacağını" söyledi.

 

Özfrigoteknik Ltd. Şti. Taşındı

 

1978 yılından bu yana klima, ısıtma ve soğutma alanında faaliyette bulunan Özfrigoteknik Ltd. Şti. taşındı. Firmanın yeni adres ve telefonları şöyle: Tarlabaşı Bulvarı No: 52 Taksim / İST.Tel: 0212. 297 26 21 (3 hat) Fax: 0212. 255 05 56

 

Deitermann1998 Sonu Toplantısı Yapıldı

 

Deitermann 1998 Pazarlama Yıl Sonu Toplantısı 27/12-31/12 1998 tarihleri arasında Yalova Ter-mal'de yapıldı. Deitermann Pazarlama kadrosunun tümünün katıldığı toplantıda 1998 neticeleri ile 1999 hedefleri görüşüldü. Ayrıca daha iyi hizmeti hedef alan güleryüzlü ve yaratıcı satıcı olabilme eğitimi ile çeşitli konularda beyin fırtınaları yapıldı. Deitermann'ın kaliteye, güvene, servise verdiği önem defalarca problem çözümleri ile yaşanarak tartışıldı.

 

TSE Gebze Laboratuvarları Hizmete Açıldı

 

TSE'nin Gebze'de kurulan laboratuvarları 6 Kasım 1998 tarihinde düzenlenen bir törenle hizmete girdi. TSE Başkanı Mehmet Yılmaz Arıyörük, Mülki Erkan ve bakanlık yetkililerinin de hazır bulunduğu açılış törenine çok sayıda kamu ve özel sektör sanayi temsilcisi de katıldı. 24.000 m2 kapalı alanda çok sayıda test ve araştırma ünitelerinin yer aldığı Gebze laboratuvarlarının iklim-lendirmesi Multistack modüler klima santralleri ile sağlanması da ayrıca Aldağ yetkilileri için o gün övünç kaynağı oldu.

 

IV. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Sergisi Çalışmaları Sürüyor

 

IV. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Sergisi Düzenleme Kurulu ikinci toplantısı 10 Ekim 1998 tarihinde İzmir'de gerçekleştirildi. Düzenleme Kurulu Toplantısında IV. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Sergisi hakkında 13 madde görüşülerek benimsendi ve bu maddelerin Oda Yönetim Kurulu'nun onayına sunulmasına karar verildi. Kongre Danışmanlar Kurulu Üyeleri arasında yer almaları yönünde Kor-han Işıkel, Arif ileri, Ö.Ercan Ataer ve Mahir Arıkol'a çağrı yapılması için Kongre Yürütme Kurulu'na görev verilmesinin Oda Yönetim Kurulu onayına sunulmasına karar verildi. Kongre Danışmanlar Kurulu Üyele-ri'nin kongre hazırlıklarına ilişkin görüş ve önerilerini almak amacı ile istanbul, Ankara ve İzmir'de olmak üzere 5 Aralık 1998 Cumartesi günü bölgesel toplantılar yapılmasının Oda Yönetim Kurulu Onayına sunulmasına karar verildi.

 

Soğutma Sektöründe Yeni Bir Firma: Pınar Soğ. Isıt. Hav. San. Tic. Ltd. Şti.

 

Olefini hava perdelerinin ülkemizde ve Türki Cumhuriyetlerde mümessilliğini yapmakta olan Özfri-go Teknik Ltd. Şti. daha geniş kapsamlı  hizmet verebilmek amacı ile Pınar Soğutma Isıtma Havalandırma San. ve Tic. Ltd. Şti'ni faaliyete geçirdi. 16/12/1998 tarihinde verdiği açılış kok-teyliyle hizmete geçen Pınar Soğutma; soğutma malzemeleri ve yedek parça konusunda sektöre hizmet verecek. Yeni kurulan firmanın adres ve telefonları şöyle: Tarlabaşı Bulvarı No: 52 Taksim / İST. Tel: 0212. 238 50 1 253 65 96 297 05 45

 

İzocam'a Kalite Sistem Ödülü Verildi

 

2 Aralık 1998 günü Yeşilköy Polat Renaissance Otel'de, Türk Demirdöküm Fabrikaları A.Ş. Yan Sanayi Günü dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde izo-cam'a "Kalite Sistem Ödülü" verildi. İzopur Kalıp Bö-lümü'ne verilen ödül, izo-cam Genel Müdürü Ali İhsan Yalçın tarafından alındı.

 

FGS Fuarcılık A.Ş. Web Sayfası Açıldı

 

FGS Fuarcılık A.Ş. ve düzenlediği fuarlar hakkında bilgi almak artık daha kolay. Türkçe ve ingilizce hizmet vermekte olan işlevsel web sayfasında www.fgsfair.net tuşlayarak ulaşabilirsinz. FGS Fuarcılık A.Ş. ve düzenlediğu fuarlar hakkında geniş bilgiye ulaşmanın, yanı sıra web sayfasını ziyaret edenler, katılımcı ve ziyaretçi olarak ilgilendikleri fuarlar için doğrudan e-posta gönderebilecekler.


Etiketler


Slider Altına
Söyleşi