Islak Rotorlu Sirkülasyon Pompalarında Enerji Verimliliği ve Konfor Etna ECP Serisinde

06 Ocak 2021 Dergi:

ETNA ECP serisi ıslak rotorlu frekans kontrollü sirkülasyon pompaları, Avrupa Birliği çevreye duyarlı tasarım (ecodesign (ErP) 2009/125/EC) direktifine uygun olup, konfor ve enerji verimliliğini bir arada sunuyor. 

Ürün üzerine entegre frekans kontrol sürücüsü aracılığıyla ΔP-V (fark basınç değişken) ve ΔP-C (fark basınç sabit) çalışma modları ile sistem talebine uygun debi & basınç değişkenliği veya sabit basınç sağlanıyor. ECP serisi sirkülasyon pompaları; gece modu ve sabit devirde çalıştırma seçeneklerine de sahip olup, değişken debi-basıncın sağladığı avantajla elektrik giderlerini minimize ediyor, sessiz çalışma ve uzun ömür imkanı sağlıyor. 

Etna-teknik-ozellikler-malzeme-ozellikleri

  • Konutsal ısıtma sistemlerindeki sıcak suyun çevriminde kullanıma uygundur.
  • Geliştirilmiş hidrolik tasarıma sahiptir.
  • 230V-50 Hz elektrik besleme sahiptir. 
  • Bronz gövde alternatifi mevcuttur.
  • Akışkan Niteliği: Temiz, katı partikül içermeyen, agresif olmayan, kristalize olmayan, kimyasal olarak nötr sudur. Sirkülasyon devresi suyuna katılabilecek maksimum glikol oranı %30’dur.

Yeniliklere öncülük eden ETNA; gelişmiş pompa özelliklerini ileri teknoloji ile buluşturarak kaliteli, güvenilir, çevreye duyarlı ve düşük işletme maliyetli ürünlerini sektörün ve son kullanıcıların hizmetine sunuyor. Yüksek teknolojiye sahip ETNA ürünleri, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde güvenle tercih ediliyor ve kullanılıyor.Söyleşi