Header Reklam
Header Reklam

Hifyber Nanofiber Filtre Medyası, Yüksek Filtrasyon Verimliliği ve Enerji Tasarrufu Sağlıyor

03 Kasım 2023 Dergi: Kasım-2023
Hifyber Nanofiber Filtre Medyası, Yüksek Filtrasyon Verimliliği ve Enerji Tasarrufu Sağlıyor

İşletmeler, artan enerji maliyetleri nedeniyle çeşitli tasarruf önlemleri alıyor. Bu tasarruf önlemleri kapsamında ele alınan ilk konu ise; ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma sistemleri oluyor. Çünkü bir ticari binanın enerji tüketiminin yüzde 50’si iklimlendirme sistemlerinden kaynaklanıyor.

Abalıoğlu Holding iştiraklerinden Hifyber, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında yaptığı açıklamada, iklimlendirme sistemlerinde doğru filtrasyonla sağlanacak yüzde 15’lik enerji tasarrufuna dikkat çekti.

HIFYBER Genel Müdürü Ahmet Özbecetek, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında yaptığı açıklamada iklimlendirme sistemlerinde doğru filtrasyonla sağlanacak enerji tasarrufuna dikkat çekti: “İklimlendirme sistemlerinde havayı güvenle şartlandırmak ve enerji tasarrufu sağlamak için yüksek kaliteli bir hava filtresi kullanmak gerekiyor. Çünkü verimsiz hava filtrelerinde biriken; toz, polen ve diğer parçacıklar, filtrenin tıkanmasına neden oluyor. Tıkanan filtre, içinden geçen havaya karşı direnç gösteriyor. Bu durum ise fanın havayı sistemden içeri itmesi için daha fazla çalışmasına neden olarak, enerji sarfiyatını artırıyor.  İklimlendirme sistemlerinin hava filtrelerinden kaynaklı enerji sarfiyatını düşürmek için nanofiber filtre medyası kullanılması gerekiyor. Nanofiber filtre medyası, yüksek filtrasyon gücü ile sistemin enerji tüketimini düşürüyor. Çünkü nanofiber yapı, fanın daha düşük hızlarda çalışmasını ve dolayısıyla çalışma ömrü boyunca daha az enerji tüketmesini sağlıyor.

Hifyber olarak, doğada çözünebilen hammaddelerden ürettiğimiz nanofiber filtre medyası ürünümüzle; iklimlendirme sistemlerinde yüksek filtrasyon verimliliği ve enerji tasarrufu sağlıyoruz. Basınç farklarını göz önüne alarak tasarladığımız nanofiber filtre medyasının sağladığı yüksek hava geçirgenliği sayesinde; ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerindeki fan motorları tarafından tüketilen enerjiden yüzde 30 tasarruf sağlayıp, sistemin enerji tüketimini yüzde 15’lere varan oranlarda düşürüyoruz.  Fan motorlarının daha az enerji ile çalışması sayesinde sistemden kaynaklı karbon emisyonlarını da azaltıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.Slider Altına