Header Reklam
Header Reklam

Hifyber İç Hava Kalitesini Yükseltiyor

01 Ekim 2021
Hifyber İç Hava Kalitesini Yükseltiyor

Abalıoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren HIFYBER, kapalı mekânlardaki iklimlendirme sistemleri ile havayı, hastalık yapıcı bakteri ve virüslerden arındırarak şartlandırmak için doğru filtre kullanımının önemine dikkat çekiyor.  
Hifyber AR-GE Müdürü Volkan Demirel: “Kapalı mekanların iklimlendirmesinde kullanılan klima santrallerinde doğru filtre kullanımı ile güvenli yaşam alanları sağlamak mümkün. Kapalı alanlarda havada asılı kalan bakterilerin, mantarların, küflerin ve virüslerin solunum yoluyla enfeksiyon riskini artırmaması ve alerjik reaksiyon oluşturmaması için klima santrallerinde kullanılan filtrelerin yüksek performanslı, antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı olması hayati önem taşıyor.  Çünkü klima santralleri; okul, hastane, avm, iş merkezi gibi toplu yaşam alanlarında temiz havayı, iç ortam havası ile karıştırıp, filtreden geçirdikten sonra mahale veriyor. Yüksek filtrasyon verimliliği sağlayan antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı filtreler ile etkili bir hava filtrasyonu yapmak ve böylece havayı, bakteri ve virüslerden arındırılmış olarak şartlandırmak mümkün hale geliyor” diyor.
Hifyber’ın yüzde 100 sentetik (nonwoven) ürünlerden üretilen antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı filtre medyasının klima santrallerinde yüksek filtrasyon verimliliği sağlayarak, insan sağlığını koruduğunu belirten Volkan Demirel, “Hava filtrasyonu test standartlarına (ASHRAE 52.2, EN 779:2012, ISO 16890 ve EN1822) uygun olarak geliştirdiğimiz yüksek verimli HIFYBER Antibakteriyel Filtre Kumaşı ile kapalı yaşam alanlarındaki iklimlendirme sistemlerinin hava filtrelerinde oluşan bakteri ve virüslerin yaşamsal işlevlerini bozarak, sağlıklı ve konforlu iç hava kalitesi sunuyoruz.  Nanofiberler, filtre basınç düşüşünde önemli bir artış olmadan filtre verimliliğinde iyileşme sağlayarak, daha uzun filtre ömrü ve daha temiz hava çıkışı sağlıyor. Uzun süreli filtrasyon verimliliği ise işletmelerde ki bakım maliyetlerinden tasarruf sağlıyor” diyor.  Slider Altına