Header Reklam
Header Reklam

HEPA Filtreli + UVC HYCANX Hava Temizleme Cihazları

03 Ocak 2021
HEPA Filtreli + UVC HYCANX Hava Temizleme Cihazları

Hycanx Hepa + UVC hava temizleme cihazları, özel olarak tasarlanmış 4-katmanlı filtreleme ve UV dezenfeksiyon sistemi ile tüm kapalı ortamlarda havanın içinde sağlığa zararlı olabilecek virüs, bakteri, mantar/küf ve diğer zararlı partiküllerin etkisiz hale getirilmesi için güvenli ve etkin çözümler sunuyor. Covid-19 pandemi dönemi ile hava temizleme teknolojilerinin etkinliği oldukça önem kazandı. Virüslerin öldürülmesinde en etkin yöntemlerden olan UV ışın teknolojisi ve havadaki zararlı partiküllerin tutulmasında en güçlü sistem olan Hepa filtre kombinasyonu, Hycanx Hepa + UVC Hava Temizleme Cihazını diğer cihazlardan ayrıştıran en önemli özelliklerdir. Ultra sessiz modda çalışma özelliğiyle her türlü ofis, okul, ev, kamu kurumu, restoran ve hastane ortamlarında rahatlıkla kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.
Kullanım alanına göre yer ünitesi (zemin tipi) veya duvara monte ünite (duvar tipi) seçenekleri sunulmaktadır.
Hycanx Hepa+ UVC Hava Temizleme Cihazları kullanılacak ortamın hava kirliliği seviyesine, ve kullanım alanı büyüklüğüne göre farklı hava temizleme kapasiteleri ile üç farklı model olarak üretilmektedir.
Birincil G2 Filtre
Kaba toz ve partikülleri tutan ön filtreleme sağlar. Ortalama gravimetrik verim %70 ve toz tutma kapasitesi 300 g/m³ dir.
Aktif Karbon Filtre
Aktif karbon filtresi ile formaldehit, TVOC, benzen ve havadaki diğer zararlı maddeler etkili bir şekilde emilir ve iç mekan kokusu ortadan kaldırılır.
Fotokatalitik Filtre
UVC ışını filtre üzerinde bulunan fotokatalitik materyali (dioxygenation oxide) harekete geçirerek hızlı bir şekilde mikrop öldürücü iyon gruplarının oluşmasına sebep olur. Oluşan bu iyon partikülleri ve oksidizasyon zararlı gazların ve kötü kokuların giderilmesini sağlar. Ayrıca söz konusu bu kimyasal reaksiyon virüslerin ve bakterilerin de etkisiz hale getirilmesine katkı sağlar.
Hepa Filtre Grade H13
H13 sınıfı gelişmiş hava filtreleme HEPA teknolojisi, PM0.3 kadar filtreleme seviyesi, iç mekanda bulunan ince parçacık halindeki virüs ve bakterinin %99’a yakın bir oranda filtrelenmesini sağlar.
UV-C Lamba ile Maksimum Virüs Dezenfeksiyonu
Ultraviyole (UV-C) saflaştırma, bakteri, virüs ve mantar sporları gibi biyolojik kirleticilerin havasını temizlemek için çok etkili bir yöntemdir. UV antiseptik lambalar, içinden geçen havayı temizlemek için havalandırma kanallarına takılabilir. UV hava temizleme, 4 katmanlı filtreleme sistemindeki diğer 3 filtreleme sistemleri ile birlikte entegre çalışarak en yüksek verimde ve güvenilirlikte virüs dezenfeksiyonu sağlar.
Hava Temizleme Cihazları: UV-C Lambaların Çalışma Prensibi
UV-C radyasyonunun DNA üzerinde fotolitik bir etkisi vardır; bakteri, küf, maya ve virüs gibi mikroorganizmalar çoğalamaz. Dezenfeksiyon etkisi, 320 nm’nin altındaki dalga uzunlukları ve 260 nm’de maksimum seviyede elde edilir. Kullanılan antiseptik lambalar maksimum etkinliğin yaklaşık % 85’i olan 254 nm’de ışık yayar ve ozon içermez.
Ozon İçermeyen Lambalar
Spektrumdaki ana çizgiler 254 nm ve 185 nm’dir. 240 nm’den az dalga boyuna sahip ultraviyole ışık ozon üretir. 240 nm’nin altındaki yüksek enerjili radyasyon kuvarsdan geçebilir. Ozon gerekli değilse özel cam veya uygun kuvars türleri kullanılır. Mikroorganizmaları öldüren radyasyon için şeffaftırlar ancak ozon üreten radyasyonun geçmesine izin vermez.
HyCanx Sağlık Teknoloji Çözümleri, telekomünikasyon sektöründe 40 yılı aşkın tecrübesi ve 250’den fazla çalışanı ile birlikte, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun Veri Merkezi ve uçtan uca fiber optik çözümleri sunan, dünyanın ilk 8 global markası arasında yer alan Canovate Grup’un sağlık teknoloji çözümleri alanında faaliyet gösteren iştirak şirketidir.
HyCanx Sağlık Çözümleri Hepa Filtreli UVC Hava Temizleme Üniteleri, kanal tipi hava temizleme sistemleri, dezenfektan kabinleri, dezenfeksiyon tünelleri, temassız ateş ölçer ve sensörlü el dezenfektan üniteleri olmak üzere ileri teknoloji ile üretilmiş zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.
Yerli ve milli imkanlarla ve Ar-Ge mühendislerinin yoğun çalışmaları doğrultusunda geliştirilen ve üretilen HyCanx Sağlık Çözümleri, pandemi koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlamayı ve Covid-19 virüsünün insanlara bulaşma riskini asgari seviyeye indirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca yüksek kapasiteli HyCanx hava temizleme üniteleri, Bilim Kurulu’nun kullanımını kısıtladığı iklimlendirme sistemlerine entegre edilerek, pandemi koşullarında hizmet veren büyük, orta ve küçük ölçekli işletmelerin aktif çalışma düzenlerine en güvenli şekilde geri dönmelerine olanak sağlamaktadır.
https://hycanxsaglikurunleri.com/
https://hycanx.com/


 Slider Altına