Header Reklam
Header Reklam

Havak’ın Pazara Sunduğu Green-Vent Solar, Elektrik Enerjisi Kullanmadan Sıcaklığı Düşürüyor

10 Eylül 2023 Dergi: Eylül-2023
Havak’ın Pazara Sunduğu Green-Vent Solar, Elektrik Enerjisi Kullanmadan Sıcaklığı Düşürüyor

Sıcak yaz günlerinde çatı arasında sıcaklık artar ve bu sıcaklık, çatıdan evin içine geçer. Bu sıcaklık Green-Vent Solar sayesinde enerji harcanmadan dışarı atılır. Kış aylarında çatı veya tavan alanı içerisinde soğuk havada yoğunlaşmadan dolayı küf ve nem oluşur. Özellikle kış aylarında hava sirkülasyonu ile bu küflenme azalır ve çatı ömrü uzar. Çatı ve tavan arası sıcaklığı bazen 70°C’lere çıkabilir.

Bu durumda klima cihazları evin içini istenen sıcaklığa düşürmek için daha fazla çalışır ve enerji gideri artar. Green-Vent Solar, elektrik enerjisi kullanmadan sıcaklığı düşürür ve tasarruf sağlar.

Green-Vent Solar, yüksek verimli 38V motoru ile çok sessiz çalışır. Uygulamaların çoğunda, çalışma sırasında hiçbir ses duyulmaz.

Aspiratör ve paneli kullanıma hazır hale getirildiğinde, çatıya montajı çok kolaydır. Güneş paneli uygun şekilde yönlendirilir ve aspiratör otomatik olarak çalışmaya başlar. Güneş enerjisi panelinden en iyi verimi alabilmek amacıyla Green-Vent Solar her yöne dönebilir, açısı ayarlanabilir.

Güneş enerjisi panelinden maksimum faydalanmak için kuzey yarım kürede güneye doğru yönlendirilir, güney yarım kürede kuzeye doğru yönlendirilir. Yardımcı olmak için pusula da dahil edilmiştir. Kışın küf sorunu olmayan yerlerde veya sıcaklık 18°C’nin altına düştüğünde, Green-vent Solar termostatla kapanır.

Fabrikada monte edilmiş olan termostat kumandası, istendiğinde devre dışı bırakılabilir.

Özellikleri

• Enerji maliyetini düşürür

• Yazın evi serin tutar

• Kışın eşyaların küflenmesini önler

• Güneş paneli istenilen yöne ayarlanabilir

• 30 dakikadan az zamanda kolayca monte edilebilir

• Termostat dahildir

• Çok sessiz çalışırSlider Altına