GF Piping Systems, Hırvatistan'a ELGEF Plus Bağlantı Parçaları Bağışladı

13 Mart 2021 Dergi:

29 Aralık 2020'de orta Hırvatistan 140 yılın en şiddetli depremine maruz kaldı ve Sisak, Petrinja ve Glina şehirlerinin üç su şebekesi ağır hasar gördü. GF Piping Systems, Hırvat ortakları PTMG'nin yardımıyla, hasarlı su borularını mümkün olan en hızlı şekilde onarmaya ve değiştirmeye yardımcı olmak ve sürdürülebilir su dağıtımını sağlamak için çeşitli boyutlarda 5.000 adet ELGEF Plus Fitting bağışını organize etti.

Hırvatistan'ın merkezinde çarpan 6,4 Mw büyüklüğündeki deprem, Petrinja şehrinin 3 km batı-güneybatısındaki merkez üssü ile 140 yıl içinde kaydedilen en güçlü deprem oldu. Olumsuz etkilenen bölgeler çoğunlukla Sisak-Moslavina ilçesindeydi, ancak depremin gücü tüm çevre ülkelerde, hatta Avusturya ve Almanya'da hissedildi. Sisak, Petrinja ve Glina şehirleri ve çevre köyler ağır hasar alırken, Petrinja'nın merkezi tamamen yıkıldı. Deprem, 70 santimetreye kadar genlikli toprak kaymalarına neden oldu.

Etkilenen bölgeler için su dağıtımı üç su şebekesi ile sağlanmaktadır: Sisak şehri - Sisacki Vodovod, Petrinja - Privreda Petrinja şehri ve Glina - Vodovod Glina şehri. Bu kentler, birlikte 600 km su boru hattını yönetiyor. Depremden sonra, Sisacki Vodovod, günde yaklaşık 3.000 litre küp toplam su kaybına neden olan çok sayıda su sızıntısına rağmen, tüm sakinlere su sağlamayı başardı. Ancak depremden 30 gün sonra bile Privreda Petrinja, su istasyonlarının yıkıldığı Sisacki Su İşleri'ne bağlı oldukları için hala su teminini karşılayamadı. Vodovod Glina'nın deposu çöktü ve çevredeki su işlerinden anında yardım istemek zorunda kaldılar. Üç su şebekesi de hasarlı mevcut boruları tespit etmeye çalışıyor.

Bir sonraki adım, hasarlı boruları PE malzemesi gibi depremler için daha uygun malzemelerle değiştirmek olacaktı. GF Piping Systems'den çeşitli boyutlarda yaklaşık 5.000 adet ELGEF Plus Ek Parçasının bağışlanması, onarım ve hasarlı boruları değiştirmeye başlamak için muazzam bir yardım oldu. Su işlerinin hızlı hareket etmesine ve depremin neden olduğu su kaybının giderilmesine yardımcı oldu.

ELGEF Plus, tüm su, gaz ve çoklu endüstriyel basınç uygulamaları için doğru seçimdir. Korozyonsuz, düşük ağırlık, yüksek kimyasal direnç, düşük genel maliyetler ve kurulumların uzun hizmet ömrü, ELGEF Plus sisteminin birçok avantajından sadece birkaçıdır. ELGEF Plus ürünlerinin kapsamlı şekilde özelleştirilmesi, sistemin esnekliği ile birleştiğinde, belirleyici avantajlar sunar. PE malzemenin kullanılması, gelecek için esnek ve sürdürülebilir bir akış çözümü olacaktır.

ELGEF Plus Fittings hakkında daha fazla teknik ürün detayı için:

https://www.gfps.com/com/en/products-solutions/systems/elgef-plus.html

ELGEF Plus Fittings Avantajları

Modüler konsept
Her bir bağlantı parçası ile eşleşecek şekilde tasarlanmıştır ve bir araya getirildiğinde güvenilir sızdırmaz bağlantılar oluşturur. Sadece birkaç ürün kullanılarak birçok farklı son kombinasyon tasarlanabilir. Modülerlik, stok tutmayı azaltır.

Özelleştirilmiş çözümler
ELGEF Plus ile GF, uygulama ile ilgili sorunlar için doğru çözüme sahiptir. Özel müşteri odaklı çözümlerin yanı sıra, özel ihtiyaçlara göre özel olarak hazırlanmış ürünler de dizayn edilebilmektedir.

En yüksek bağlantı kalitesi
ELGEF Plus bağlantı parçaları, yalnızca kullanıcı ve montaj dostu değil, aynı zamanda tamamen güvenli ve güvenilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Bağlantı parçaları ve hammaddeler çok sayıda kalite testine ve denetimine tabidir.

Tam izlenebilirlik
ELGEF Plus bağlantı parçaları, hammaddeden nihai ürüne kadar tam izlenebilirlik ve kolay tanımlama sağlar. Track & trace ile uyumlu üniter QR kodları, bağlantı parçalarına ekstra değer katar.Slider Altına
Söyleşi