Header Reklam
Header Reklam

GF Hakan Plastik’ten Çevre, Ekolojik Denge ve İnsan Sağlığının Korunması için Kurşunsuz PVC-U Boru Sistemleri

19 Ekim 2022 Dergi: Kasım-2022
GF Hakan Plastik’ten Çevre, Ekolojik Denge ve İnsan Sağlığının Korunması için Kurşunsuz PVC-U Boru Sistemleri

Çevreye, ekolojik dengeye ve sağlığa zarar vermeyen doğa dostu ürünler, sürdürülebilir bir geleceğin teminatını oluşturuyor.

1950’li yıllardan buyana sahip olduğu özellikler nedeniyle her yıl kullanım oranı artış gösteren plastik borular, hem temiz hem de atık suyun sağlıklı bir şekilde taşınması açısından avantajlar sağlıyor. Bu avantajlar, kullanım ömrü, dayanıklılık, esneklik gibi performansların yanı sıra olumsuz çevresel etkilerin de azaltılması açısından değer kazanıyor.

Son yıllarda üretilmeye başlanan ve kurşunun yerine geçen yeni stabilizatörlerle geliştirilen Kurşunsuz PVC-U Boru Sistemleri, toksik bir unsur barındırmaması açısından çevreye ve insan sağlığına dost ürünler olarak öne çıkıyor. Özellikle içme ve kullanma suyunda büyük bir öneme sahip bu ürünler, Avrupa Birliği’nin kimyasalların yönetimi üzerine uygulamış olduğu "REACH" regülasyonuna da uyum sağlıyor.

Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan Kurşunsuz PVC-U Boru Sistemleri; sessiz atık su sistemleri, oteller, konferans salonları, ofis binaları, endüstriyel alanlar, bina ile ana boru hattı arasındaki yeraltı drenaj sistemleri, sürdürülebilir/yeşil binalarda tercih ediliyor.

Yağmur suyunun bina dış cephesine zarar vermeden kanalizasyona aktarılmasında kullanım, tarım arazilerinde bulunan zararlı suların uzaklaştırılmasında kullanım, inşaat alanı temel drenajı, çamurlu ve balçıklı arazilerin ıslahında, havalimanı, okul, hastane otel, toplu konut ve endüstriyel alanlarda olan tüm drenaj uygulamaları, yer altı sularından faydalanmak için açılan kuyular, basınçlı su şebekeleri kullanım alanları arasındadır. Kentsel içme suyu temini, havalandırma sistemleri, yüzme havuzu tesislerinin boru hatları, pompalı atık su şebekeleri, tarımsal sulama ve kırsal alanda su temini de başlıca uygulama alanları arasında yer alıyor.Slider Altına