Gerhman Veri Merkezi Çözümleri Enerji Tasarrufu Sağlıyor

24 Ocak 2023 Dergi: Ocak-2023

Klima sisteminin soğutma verimliliğini etkilemeden, enerji soğutma sisteminin uygun şekilde tasarlanması ile büyük bir enerji tasarrufu potansiyeli elde edilebilir.

Binlerce sunucu aynı anda sürekli olarak çalışırken çok fazla ısı üretir, bu da onların en optimum düzeyde çalışmasına izin verecek kadar verimli bir havalandırma sistemine ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Sunucular çok sıcak veya çok soğuksa düzgün çalışmayabilir ve işletimi daha fazla maliyetli olabilir.

Gerhman Veri Merkezi Çözümleri

Linea S300, S315 Yer Menfezleri


Bu tip menfezler dekoratif koşullar gerektiren her yerde kullanılmaktadır. S300 ve S315 tipi lineer menfezler, yer menfezi olarak da adlandırılır.

S300 tipi lineer menfezler, S315 ile aynı özelliklere sahiptir. Tek farkları 15° kanat açısına sahip olmalarıdır. Duvarlar ve tavanlar için de kullanılabilir.

Data ve Sistem Odaları için Linea S400, S415

Zeminden iklimlendirme yapılan mekanlarda kullanılır. Bu tip montaj, menfez kasasının yan yüzeylerindeki çelik levhalarla yapılır. Hava akışını ayarlamak için kullanılan damper üstten kolayca kontrol edilebilir. Siparişe göre damperler uzun veya kısa köşeye paralel olabilir. İstenirse toz tutucu filtre eklenebilir.

S400 tipi lineer menfezler; yer menfezleri olarak da adlandırılır. S415 tipi lineer menfezler; S400 ile aynı özelliklere sahiptir. Tek farkları 15° kanat açısına sahip olmalarıdır.

www.gerhman.com


Etiketler


Slider Altına
Söyleşi