Froumann’a iF Design Award’da “Ürün Tasarım Ödülü”

19 Nisan 2021 Dergi:

Froumann, dünya çapında en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan iF Design Award’a “Ürün Tasarım Ödülü”ne layık görüldü.

Havayı nefes hizasından çekerek filtre edebilme ve bulunduğu ortamda güvenli nefes alanı oluşturma özellikleri ile “dünyada ilk” olan Froumann N90 modeli, dünya çapında en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan iF Design Award’a layık görüldü. Froumann bu ödülle, çalışmalarının odağında tasarımın olduğunu da uluslararası arenada tescillemiş oldu. Berlin’de gerçekleştirilen iF dijital jüri oylaması iF’in, geleneksel yüksek değerlendirme standartları ile tüm jüri üyelerinin uzman bilgisi ve tecrübesi çerçevesinde gerçekleştirildi. Büyük bir titizlikle jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Froumann N90 modeli iF Design Award’dan “Ürün Tasarım Ödülü” alma başarısını gösterdi. Böyle bir başarıya imza atmış olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını söyleyen Froumann Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yakupoğlu şunları aktardı: “1953’ten beri Almanya’da verilen iF Ödülleri,  tüketiciler ve tasarım topluluğu için güvenilirliğin işaretidir. Bu organizasyonda cihazımız, uluslararası alanda tanınan tasarım uzmanları tarafından değerlendirilerek bu ödüle layık görüldü. Froumann N90, kapalı alanlarda hava kalitesini artırmak için tasarlanmış bir profesyonel hava temizleme cihazı. Özel bir çoklu filtreleme sistemine sahip olan bu cihazımızı açık ofisler, restoranlar, evler gibi 200 m²’ye kadar geniş alanlar için tasarladık. N90 tasarımı, medikal tip geniş filtrasyon alan filtreleri ve güçlü endüstriyel tip motoru ile yüksek verim sağlarken, estetik ve sessiz oluşu ile yaşam alanlarında kullanılabilir.” 

Virüsler dahil tüm kirleticileri filtreliyor

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Yetkilendirilmiş COVID-19 Tanı Laboratuvarı olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Moleküler Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda yapılan testlerle COVID-19’u yüzde 99 oranında filtre ettiğini üniversite testiyle kanıtlayan ilk marka da olan Froumann, kapalı ortam havasında uzun süre asılı kalabilen virüsler dahil tüm kirleticileri filtreleyebiliyor. Etkinliği ECARF dahil farklı laboratuvarlar tarafından test edilmiş ve onaylanmış olan cihazın performans ve estetik kombinasyonu onu özel kılarken kullanıcıya da güven veriyor. 

Modern tasarımlarıyla dikkat çektiği kadar, odalar arası taşınabilme özelliğiyle de konforlu kullanış imkânı sunan Froumann profesyonel hava temizleme cihazları üzerindeki göstergelerle bulunulan ortamdaki havanın ölçümlemesini de gösteriyor. Farklı büyüklükteki mekânlarda kullanılabilecek, N100 SDS, N90 SDS, N100, N90, N80 olmak üzere beş farklı modeli olan cihazlar 100 m²’den başlayarak 300 m²’ye kadar olan tüm kapalı ortamlarda havayı filtreleme imkânı sağlıyor. Bu açıdan bakıldığında Froumann’ın okul, hastane ve postane gibi kamuya açık alanlar için önemi daha da belirginleşiyor.Slider Altına
Söyleşi