Header Reklam
Header Reklam

Frico, Enerji Verimli EC Motorlu Yeni Hava Perdelerini Pazara Sunuyor

24 Temmuz 2021
Frico, Enerji Verimli EC Motorlu Yeni Hava Perdelerini Pazara Sunuyor

Frico'nun son yenilikleri arasında; enerji verimli EC motorlu hava perdeleri, AMCA sertifikasına sahip.
Bir Systemair şirketi olan Frico, küresel pazar için sürdürülebilir ve verimli çözümler sağlama çabasının bir parçası olarak yenilikçi hava perdesi ürün gamını tanıttı. Şirket kısa süre önce yeni bir AMCA sertifikalı hava perdesi serisini ve daha fazla esneklik için birleşik bir kontrol sistemine sahip bir diğer hava perdesi serisini piyasaya sürdü. Her iki seri de enerji verimli EC motorlarına sahip.
Frico'nun PAEC3200C, PAEC4000, AREC3200C ve AREC4000 modelleri yakın zamanda AMCA tarafından üç standarda göre onaylandıı: Hava akışı için AMCA 210, atış uzunluğu için AMCA 220 ve ses için AMCA 300. Yeni hava perdesi modelleri Kuzey ve Güney Amerika, Hindistan ve Orta Doğu pazarlarında mevcuttur. Ticari, konut ve endüstriyel uygulama alanları için uygundur.
Frico İş Geliştirme Direktörü Jan Svallingson, AMCA sertifikasyonunu detaylandırarak şunları söyledi: “Frico'da, AMCA gibi saygın ve bilinen kuruluşlardan alınan üçüncü taraf sertifikalarının değerini ve pazardaki verilerin güvenini ve güvenilirliğini teşvik etmek üzere bir kalite damgası olarak oynadığı rolü çok iyi biliyoruz. Frico, ses konusunda AMCA 300 sertifikalı tek hava perdesine sahiptir ve Frico PA ünitelerinin genel olarak son derece düşük ses seviyelerine sahip olma avantajının da altını çizer. 
Systemair, AMCA ile güçlü bir ortaklığa sahip olmaya devam ediyor ve şirketin İsveç tesisi, Amerika Birleşik Devletleri dışında AMCA Standardı 220-05'e göre hava perdelerini test edebilen tek laboratuvardır."
AMCA sertifikalı ürün yelpazesine ek olarak Frico, enerji tasarruflu EC motorları ve yepyeni bir kontrol sistemi ile müşterilere daha fazla esneklik sağlayan Pamir, Arden, Sierra, Scand ve Ruwen adlı yeni bir hava perdesi serisini de piyasaya sürdü. 
Svallingson konuya ilişkin şunları söyledi: “Yeni inovasyonlarımız, hem yatırım harcamalarını azaltma açısından müşterilerimize hem de daha geniş çevresel hedefler doğrultusunda, çevre için enerji tasarrufu sağlayan çözümlere olan bağlılığımızı yansıtıyor. Yeni FC kontrol sistemi, sistemin kurulumunu ve devreye alınmasını müşteriler için kolaylaştırırken, fanlardaki EC motor teknolojisi, yaklaşmakta olan ErP direktifinin gereklerini yerine getirirken, ürünlerin enerji tüketimini sınırlamak ve iklimi korumak için iyi çözüm sunuyor.”
Hava perdeleri, bir hava bariyeri oluşturarak farklı iklim bölgelerini ayırma, böylece enerji kayıplarını azaltırken insanların ve eşyaların serbestçe geçmesine izin verme yetenekleri bakımından benzersizdir. Frico hava perdeleri, düşük ses seviyeleri ve yüksek performansları sayesinde, küçük mağazalardan daha büyük endüstriyel binalara kadar çok çeşitli tesisler için ve aynı zamanda sıcaklık konusunda hassasiyeti olan soğuk hava depoları için de uygundur. Soğuk hava depolarına hava perdelerinin takılması, soğuk ısı kayıplarının azaltılmasına, buz oluşumunun önlenmesine yardımcı olacak, daha az bakım maliyeti avantajı sağlayacak. Yüksek ortam koşulları bulunan ülkelerde, yüksek ΔT koşullarında düzgün çalışan hava perdeleri, gıda ve diğer bozulabilir malların kalitesinin sağlanmasına da yardımcı olabilir.Slider Altına