Header Reklam
Header Reklam

Emerson’un Sensi Smart Akıllı Termostatları Yılın ENERGY STAR İş Ortağı Seçildi

07 Nisan 2020
Emerson’un Sensi Smart Akıllı Termostatları Yılın ENERGY STAR İş Ortağı Seçildi

Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) çözümleri kuruluşu Emerson’un en gelişmiş Sensi ™ akıllı termostatı, ABD Çevre Koruma Ajansı tarafından 2020 ENERGY STAR® Yılın Ortağı seçildi. Sensi, bu ödülü alan ilk akıllı termostat markasıdır.
Emerson’un White-Rodgers grup başkanı Craig Rossman, “ENERGY STAR Yılın İş Ortağı ödülünü almak, hayatı müşterilerimiz ve gezegenimiz için daha iyi hale getiren en kaliteli, akıllı termostat çözümleri sunma vaadimizi teyit ediyor. Isıtma ve soğutma, bir evin enerji kullanımı ve maliyetlerinde en önemli faktörlerdir. ENERGY STAR sertifikalı Sensi akıllı termostatlarımızla Emerson, iç mekan konforunu korurken müşterilerin enerji verimliliği elde etmelerine ve tasarruf etmelerine yardımcı olacak” dedi.
ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve ABD Enerji Bakanlığı arasında ortak bir program olan ENERGY STAR, maliyet tasarrufu ve enerji verimliliği için özellikle ABD’de aranan bir semboldür, tüketicilerin ve işletmelerin bilinçli satın almalar yapmalarına yardımcı olur. ENERGY STAR Yılın İş Ortağı ödülü, EPA ve onur organizasyonlarının, üstün enerji verimliliği başarıları ile çevreyi korumaya olağanüstü katkılarda bulunmuş teknolojilere gösterdiği en yüksek takdir seviyesidir.
Emerson’un bu ürün grubunda geliştirdiği teknolojiler; Sensi™ Akıllı Termostat ve Sensi™ Dokunmatik Akıllı Termostat, esnek programlama, uzaktan erişim ve coğrafi sınırlama kullanarak sıcaklığı ayarlama özelliklerine sahiptir, böylelikle HVAC enerji tüketiminin yaklaşık %23 kadarının tasarruf edilmesine yardımcı olmaktadır.
Emerson, HVAC sistemlerinin enerji verimliliği hakkında daha fazla görünürlük sağlamak için gerçek zamanlı veri ve genel sistem sağlığı hakkında bilgi sağlayan tamamlayıcı bir çözüm olan Sensi Predict'i de sunmaktadır. Ayrıca, üst düzey Sensi akıllı telefon uygulamasını kullanan ev sahipleri güncel HVAC kullanım raporları, filtre değiştirme hatırlatıcıları, nemlendirme kontrolü ve yardımcı programların kaydını alabilmekteler.
Emerson ayrıca, bu teknolojileri ile yoğun kullanım sürelerinde enerji santralleri üzerindeki enerji yükünün azaltılmasına da yardımcı olmaktadır.
Sensi termostatları ayrıca Amazon Alexa, Google Asistan, Apple HomeKit ™ ve SmartThings gibi diğer mobil cihaz uygulamaları ve akıllı ev platformlarıyla entegre çalışabillmektedir.
 Slider Altına