Header Reklam
Header Reklam

Emerson’un Perakende ve Gıda Hizmeti Endüstrileri için Yenilikçi Çözümleri

29 Ekim 2022 Dergi: Kasım-2022
Emerson’un Perakende ve Gıda Hizmeti Endüstrileri için Yenilikçi Çözümleri

Emerson, Almanya'nın Nürnberg kentindeki Chillventa 2022'de perakende ve yemek hizmeti endüstrilerinde kontrol ve izleme fonksiyonlarına yönelik en son elektronik teknolojilerini sergiledi. 
Emerson'un merkezi tesis yönetimi platformu olan Dixell Food Service Data Management Cloud, oteller, restoranlar, kafeler, dondurma ve pastane, çiftlik gıda mağazaları ve küçük gıda satış dükkanları için kullanımı kolay web tabanlı bir uygulama çözümüdür. Yeni ve mevcut mağazalarda basit bir IoT ağ geçidi kurulumu, Emerson elektronik kontrol cihazlarını (soğutmalı dolaplar, sayaçlar vb.) bu bulut platformuna bağlayabilir. Bağlandıktan sonra, veriler cihazlardan alınır ve bir Wi-Fi ağı üzerinden aktarılır, bu da müşterilerin ihtiyaçlarına göre önceden tanımlanmış hizmetlerden yararlanmalarını sağlar.
Tehlike Analizi Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) değerlendirmesi ve bağlı frigorifik dolapların alarm bildirimleri için gerekli verilerin toplanması ve böylelikle gıda endüstrisi için optimize edilmiş gıda muhafazası ile iyileştirilmiş enerji verimliliği sağlanır. Uzaktan kumanda, bakım veya parametre değişiklikleri gerektiğinde kalifiye personelin her kabine müdahale edebilmesini sağlamaya yardımcı olur.

XER kontrolörleri: Her tür soğuk oda için esnek ve optimize edilmiş çözüm
Emerson'un XER kontrolörleri, küçük bir dükkandan bir restorana, bir süpermarketten büyük bir depolama merkezine kadar perakende ve yemek hizmeti endüstrilerindeki her türlü soğuk odanın optimize edilmiş yönetimi için yeni bir çözümdür. Bu yeni nesil kontrolörler, devre kesicili veya kaçak akım devre kesicili model seçimine izin vererek kurulum esnekliğini ve güvenliğini artırır. Bu kontrolörlerle kullanıcı etkileşimi, yüksek görünürlüklü ekranları ve yenilikçi alarm çerçeveleri sayesinde sezgiseldir. Büyük ve düz butonlara ve devreye alma işlemlerini hızlandıran hızlı parametre arama yöntemine sahiptir.
XER kontrolörleri, otomatik ışık kontrolü, soğutucu akışkan kayıplarına ilişkin anında uyarılar ve korumaya yardımcı olmak için soğuk oda içinde homojen sıcaklık dağılımı gibi optimize edilmiş regülasyon ve yük kontrol özellikleri aracılığıyla güç tüketimini, kirliliği ve gaz emisyonlarını azaltarak müşterilere sürdürülebilirlik hedefleri konusunda yardımcı olur. 
XER kontrolörleri, Dixell Food Service Veri Yönetimi Bulut hizmetiyle uyumludur ve kullanıcıların ortak mobil cihazlar aracılığıyla bir bulut platformundaki verilere uzaktan erişmesine olanak tanır.
XH78T kontrolör: Eskitme odaları ve dondurma vitrinleri için tam dokunmatik kontrolör
Emerson'un yenilikçi XH78T kontrolörü, ürün asma ve eskitme odaları ile dondurma vitrinleri gibi sıcaklık ve nem düzenlemesi gerektiren çoğu uygulama ihtiyacını karşılamak için tasarlanmıştır. XH78T, modern bir tasarıma, ultra geniş ekrana ve tam dokunmatik teknolojiye sahip kapasitif dokunmatik kullanıcı arayüzüne sahiptir. Yüksek performanslı donanımı, gıdaların korunmasına ve atıkların azaltılmasına yardımcı olmak için enerji tüketimini, sıcaklık ve nem regülasyonunu (beş farklı mod) optimize etmek için özel olarak geliştirilmiş çeşitli işlevler içerir.
XH78T kontrolör, düşük GWP'li soğutucu akışkanlarla uyumludur, değişken hızlı fanların gelişmiş yönetimini ve kısılabilir ışık yönetimini sağlar. Ayrıca aspiratör fanını yönetebilir, zamanlanmış sanitizasyon döngülerini etkinleştirebilir ve bağımsız düzenleyiciler aracılığıyla evaporatör ve kondenser fanlarını kontrol edebilir.
XH78T, Dixell Food Service Veri Yönetimi Bulut hizmetiyle tamamen uyumludur ve kullanıcıların ortak mobil cihazlar aracılığıyla bir bulut platformundaki verilere uzaktan erişmesine olanak tanır.
XeCO2 sistemi: Optimize edilmiş verimlilik yönetimi
Çevresel düzenlemeler ve kurumsal sürdürülebilirlik hedefleri, ticari soğutmada CO2'nin daha geniş çapta benimsenmesi için zemin hazırlamıştır. Emerson'un XeCO2 sistemi, CO2 tesislerinin verimlilik yönetiminin optimize edilmesine yardımcı olmak için perakende sektörüne yönelik eksiksiz bir çözümdür. Sistem, tek bir platform üzerinden bağlanan ve izlenen çok çeşitli yüksek verimli kontrolörler içerir.
XeCO2 sistemi, CO2 tesisi yönetimini optimize eden aşırı beslemeli evaporatörlerle güvenli bir şekilde çalışmayı sağlar ve şunları içerir:
- Yüksek performanslı multipleks kabin kontrolörleri (Dixell XM600)
- Gelişmiş kontrol ve izleme sistemleri (Dixell XWEB PRO)
- Transkritik destek rafları için kontrolör platformu (Dixell iProRACK)

Bu varlıklar arasındaki senkronizasyon, daha güvenli bir sistem sağlar; gelişmiş düzenleme algoritmaları ve sistem mantıkları, gıda muhafazasını tüm yönleriyle ele alır ve her tür kabine uygun, eksiksiz ve geniş bir yüksek verimli elektronik kontrolör yelpazesi ile kurulumcu, servis ve enerji yöneticisi için tek bir çözüm paketi sunar.
 Slider Altına