Header Reklam
Header Reklam

Ekin Endüstriyel’in MIT Akümülasyon Tankları ve Boylerleri ile Hijyenik Sıcak Su

11 Ağustos 2023 Dergi: Ağustos-2023
Ekin Endüstriyel’in MIT Akümülasyon Tankları ve Boylerleri ile Hijyenik Sıcak Su

Akümülasyon tankları ısıtma ve soğutma sistemlerinde şartlandırılmış suyun hijyenik olarak depolanmasında kullanılır. Genellikle bir ısı değiştirici (plakalı eşanjör, borulu eşanjör, boyler, chiller, fancoil vs.) ardına monte edilir. Tüm ürünlerde ısı kaybı düşük olan izolasyon malzemeleri kullanılmaktadır.

MIT serisi tek-çift serpantinli hızlı boylerler tek ve çift ısı kaynağından (sıcak su kazanı, buhar kazanı, güneş enerjisi panelleri, ısı pompası, jeotermal enerji vs.) aldığı ısı enerjisi ile hem ekonomik hem de hijyenik kullanım sıcak suyu temini sağlar. Ayrıca serpantin alt noktalara kadar ulaşabildiğinden lejyonella bakterisinin oluşumunun önüne geçilmektedir.

MIT serisi elektrikli sıcak su üreticileri (elektrikli boyler) ısıtıcı akışkan temininde zorluk olan proseslerde veya elektrik enerjisi ile sıcak su ihtiyacını karşılamayı tercih eden yerlerde konforlu, hijyenik olarak sıcak su üretimini sağlar. Ürün üzerine ihtiyaca göre farklı kapasitelerde paslanmaz çelik borulu elektrikli rezistanslar kullanılmaktadır.

Kullanım Yerleri: Villa, apartman, hastane, spor salonu, fabrika, şantiye, soğutma grupları, çeşitli prosesler için merkezi ısıtma, kaskat sistem kazan daireleri, eşanjör dairelerinde kullanılır.

Tek serpantinli boyler tek ısı kaynaklı sistemlerde (katı/sıvı/gaz yakıtlı kazan veya güneş enerjisi) sıcak su elde etmek için kullanılır.
Çift serpantinli boyler iki ısı kaynaklı sistemlerde (katı, sıvı, gaz yakıtlı kazan, güneş enerjisi, atık enerji) sıcak su elde etmek için kullanılır.

Elektrik ısıtıcılı boyler ısıtıcı, akışkan kaynağı olmayan yerlerde elektrik enerjisi kullanarak sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılır.

Sıcak su akümülasyon tankları; villalarda, otellerde, binalarda, restoranlarda, fabrikalarda ve sıcak su ihtiyacı duyulan diğer mekânlarda ısı eşanjörüne monte edilerek kullanılır.

Konutlar, işyerleri, oteller gibi ısı değiştirici ile ayrılması gereken tüm soğutma sistemlerinde kullanılan Buffer Tank sistem su hacmini ekstra olarak artırmak için soğutulmuş su uygulamalarında da kullanılmaktadır.Slider Altına