E.C.A.’dan Pelet Yakıt ile Sürdürülebilir Dünyaya Katkı

11 Mart 2021 Dergi:

E.C.A.’nın yeni nesil çevre dostu pelet yakıt kullanarak öne çıkan ürünleri Pelet Soba ve Kazanlar, sürdürülebilir dünyaya katkı sağladığı gibi kullanım kolaylığıyla da beğeni kazanıyor. Elanus soba ve Rhea kazandan oluşan seri, modern dizaynı  ve çevre dostu özellikleriyle  üst segment bir ürün olarak göze çarpıyor. 

Geliştirdiği ürünleriyle südürülebilir dünyaya katkı sağlamayı amaçlayan E.C.A.’nın yeni nesil ürünleri Pelet Soba ve Kazanlar, modern dizaynı  ve çevre dostu özellikleriyle  üst segment bir ürün olarak göze çarpıyor. Elanus soba ve Rhea kazandan oluşan seri, A enerji verimlilik sınıfıyla kullanıcısına yüksek tasarruf sağlarken, minimal boyutlarıyla da az yer kaplıyor.

Kullanıcı dostu kontrol paneli ile hassas ayarlar

Otomatik ateşleme sistemi ve ihtiyaca göre yakıt yüklenebilmesiyle kullanım kolaylığı sağlayan Elanus soba, hareketli ızgara sistemi sayesinde brülörün kendini temizlemesiyle kullanıcı konforunu artırıyor.  Yüksek kapasiteli baca gazı fanı, sızıntı riskini sıfıra indirerek güvenliği üst seviyeye taşırken, termal camları, patlama deşarj valfi, çocuklar için ikinci seviye cam koruma ve kilidi ile üst seviye güvenliğin ismi oluyor. Elanus’un tasarımında bulunan gelişmiş merkezi kontrol sistemi, sensörlerden gelen verilerle mükemmel yanmayı gerçekleştirmesini sağladığı gibi  kullanıcılarının ihtiyaçlarına uzun süreli cevap verebilen geniş yakıt haznesi ile beğeni kazanıyor. Yaşam alanları için özel olarak hazırlanan şık tasarımı ile beğeni toplayan Elanus soba, dijital kontrol paneli ve her şey dahil sistemiyle öne çıkıyor.

Yüzde 92’ye varan verimlilik, düşük sarfiyatlı rezistansı ile minimum elektrik enerjisi

Rhea kazanlar ise negatif basınç altında çalışarak yakıt deposuna alev yürümesini; kazan su sıcaklığını devamlı kontrol eden emniyet termostatı ile kazanın yüksek sıcaklıklara gidip buhara kalkmasını engelliyor. Yüksek kapasiteli, modülasyonlu-sonsuz değişkenli baca vakum fanları sayesinde yakıt-hava karışımının hassas kontrolü sağlanarak ideal verime ulaşan Rhea kazanlar, gelişmiş kontrol sistemi ve yazılımı sayesinde de farklı sensörlerden gelen verileri değerlendirerek en verimli çalışmayı kullanıcısının bilgisine sunuyor. Kazana özel tasarlanmış brülörleri ile yüzde 92’ye varan verimliliğin yanı sıra düşük sarfiyatlı rezistansı ile minimum elektrik enerjisi kullanan Rhea, çevre dostu  bir ürün olduğunu kanıtlıyor. Manuel türbülatör temizleme sistemi ve dijital kontrol paneliyle kullanıcısına kullanım kolaylığı sunan Rhea, otomatik brülör temizleme sistemi sayesinde de temizliği maksimum seviyeye çıkarıyor. 


Etiketler


Slider Altına
Söyleşi