Header Reklam
Header Reklam

Depremzedelerin Yardım Alacağı İmece Platformlar Birçok İnsanın Kurtarılmasını Sağlıyor

10 Şubat 2023
Depremzedelerin Yardım Alacağı İmece Platformlar Birçok İnsanın Kurtarılmasını Sağlıyor

Teyit.org, depremzedelerin yardım alacağı imece platformları derledi. Teyit.org bu internet sitelerini; “Yardım talebinde bulunan depremzedeleri ihtiyaçları olan yardımlara daha hızlı ulaştırmak, depremzede yakınlarının sevdiklerinin sağlık durumu hakkında bilgi alabilmesini sağlamak ve vatandaşların ihtiyaç doğrultusunda yardım faaliyetlerine katılmasına yardımcı olmak için gönüller tarafından oluşturulan bu platformlar, birçok insanın kurtarılmasına hizmet ediyor” şeklinde açıklıyor.

afetharita.com

Whatsapp, Instagram, Twitter üzerinden enkazdaki depremzedelerin adreslerini toplayarak harita işliyor. AFAD ve sivil toplum kuruluşlarının bu enkaz konumlarından arama kurtarma çalışmalarını yürütmesine yardımcı oluyor.

depremyardim.com

Enkaz altında kalan depremzelerin ya da adres bilgisine sahip yakınlarının konumlarını bildirmesini ve daha hızlı bir şekilde sivil toplum kuruluşlarından yardım almasını sağlıyor.

deprem.io

Enkaz altındaki depremzedelerin ya da adres bilgisine sahip yakınlarının adreslerini bildirmesini ve sağlık durumlarını normal/orta/kritik şekilde belirtmesini sağlıyor. Aynı zamanda depremzedelerin gıda/ısınma gibi ihtiyaçlarını bildirmesini, iş makinesi kullanabilen kişilere ulaşılmasını ve ulaşım ihtiyacı olanların o bölgeye giden kişilerle bağlantı kurmasını sağlıyor.

misafirimol.trair.com.tr

Deprem bölgesine yakın ya da farklı illerde ikamet eden bireylerin depremzedeleri evinde misafir etmek için ila oluşturmasını ve ücretsiz bir şekilde kalabilecekleri otelleri görebilmesini sağlıyor.

yanindayiz.biz

Depremden etkilenen bireylerin gönüllü psikologlardan, pedagoglardan, avukatlardan ve özel öğretmenlerden online ya da yüz yüze destek almasını sağlıyor.

kalacakyer.org

Ahbap ve Otelz’in paylaştığı lokasyonları da içeren platform, depremzedeler için toplanma alanlarını, tesisleri, güvenli konaklama alanlarını ve gönüllü evlerini listeliyor.

depremzedem.org

Depremzede yakınlarının depremzedenin adını ve soyadını yazarak hangi hastaneye götürüldüğünü, hangi bölümde tedavi gördüğünü ve hayati tehlikesinin olup olmadığını görmesini sağlıyor.Slider Altına