Header Reklam
Header Reklam

De Dietrich C340/C640 ECO Kazan Serisi, Performans ve Tasarrufun Yanına Zarif Tasarımı da Katıyor

28 Şubat 2023 Dergi: Mart-2023
De Dietrich C340/C640 ECO Kazan Serisi, Performans ve Tasarrufun Yanına Zarif Tasarımı da Katıyor

Performans ve uzmanlığı buluşturan ve “Çok Şey İsteyenlere” mottosuyla faaliyetlerini sürdüren De Dietrich, C340/C640 ECO serisi yoğuşmalı kazanlarında kontrol panelini yenilemenin yanı sıra dâhili kaskad otomasyon sistemi ve performansını üst seviyeye çıkaran tasarımsal değişikliklere imza attı. Yüzlerce yılı aşkın deneyimi günümüzün teknoloji ve trendleriyle harmanlayarak üretilen C340/C640 ECO serisi yoğuşmalı kazanlar, zorlu şartlara meydan okuyan performansı, daha teknolojik ve rahat kullanım sunan şık kontrol paneliyle dikkatleri çekiyor. Kazanlar, Enerji Verimliliği Direktifi’ne (ERP) uygun yapısıyla da yüksek enerji verimliliği sağlıyor.

C340 ECO modeli yoğuşmalı kazanlar, sekiz kazana kadar kaskad yapılabilen ve ek bir otomasyona ihtiyaç duymayan dâhili kaskad sistemine ek olarak, eşanjörde yapılan tasarımsal geliştirmelerin etkisiyle istendiğinde ΔT 40 °C yi sağlayabilme gibi birçok farklı özelliği bir arada sunuyor. 

Farklı Alanları Tek Bir Panelle Kontrol Etmek Mümkün

C340/C640 ECO serisi premix teknolojili yoğuşmalı kazanlar ise ErP Direktifi’ne uygun yapısı ve yüzde 109,2’ye varan verimiyle geleneksel kazanlara göre daha yüksek enerji verimliliği sağlıyor. De Dietrich, kazan dairesi sisteminde gerekli sirkülasyon pompası, genleşme tankı, boyler ve tüm sistemin yönetimini tek elden gerçekleştirilmesini sağlayan dahili otomasyonlu kaskad kontrolüyle tam donanımı tek çatı altında veriyor. Tekerlekli dizaynı sayesinde taşıma kolaylığına sahip olan kazanlar, patentli kontrol paneli sayesinde ise üç farklı ısıtma alanı ve boyler kontrolünü tek bir cihaz üzerinden yapılmasını mümkün kılıyor.
 
Premix brülörü, yüksek korozyon dayanımı ve ısı iletkenliğinin yanında hafif ve uzun ömürlü Al-Mg-Si alaşımlı döküm eşanjörlü C340/C640 ECO serisi kazanlar, 278 kW -1303 kW arası geniş kapasite seçenekleriyle farklı ısıtma ihtiyaçlarını karşılıyor. Kazanlar altı kapasite, yedi bar çalışma basıncı, düşük su hacim teknolojisi, kazan içi aydınlatmayla servis kolaylığı, entegre baca klapesi, eşyaşlandırma özelliğiyle öne çıkıyor.

Çevreye verdiği önemin bir göstergesi olarak birçok ürününü düşük emisyon değerlerinde üreten De Dietrich’in yer tipi kazan ürünleri de NOx sınıfı 6 kategorisinde yer alıyor. De Dietrich, paslanmaz çelik fiber kaplı silindirik brülörü sayesinde C340 ECO serisi için yüzde 19’a varan, C640 ECO serisi için ise yüzde 13’e varan modülasyon oranına erişerek daha fazla performans ve kesintisiz konfor sunuyor.Slider Altına