Header Reklam
Header Reklam

Danfoss'un Yeni PSH Kompresörü ile Isı Pompaları Daha Soğuk İklimlerde Uygulanabilir Hale Geliyor

11 Mart 2024
Danfoss'un Yeni PSH Kompresörü ile Isı Pompaları Daha Soğuk İklimlerde Uygulanabilir Hale Geliyor

Danfoss'un buhar enjeksiyonlu yeni PSH scroll kompresörü, ısı pompalarının benimsenmesine yardımcı olabilir. Daha geniş bir ortam sıcaklığı aralığında çalışabilme özelliği, daha soğuk iklimlerde etkili ve verimli bir ısı pompası olanağı sağlar. Isı pompalarının çalışma aralığının artırılması, karbonsuzlaştırmanın sağlanması için çok önemlidir.

Kapasite Aralığı

İzin verilen daha yüksek tahliye gazı sıcaklık limitlerine sahip R454B için optimize edilmiş özel bir ısı pompası kompresörü olan buhar enjeksiyonlu PSH kompresörü, aynı zamanda R410A ve R454B için çoklu soğutucu akışkan kalifikasyonuna sahiptir ve daha düşük küresel ısınma potansiyeline sahip R454B'ye geçişi kolaylaştırır.

Orta ve yüksek sıcaklık uygulamaları (65ºC'ye kadar) ve düşük ortam çalışması için tasarlanmıştır. Kompresör kapasiteleri 7,5 ile 40 ton soğutma arasında geniş bir yelpazede mevcuttur ve sistem kapasitesini daha da artırmak için ayrı kompresörler birlikte manifoldlanabilir.

Tek Ekonomizörlü Isı Eşanjörü

Pazarın ısı pompalarına geçişindeki artışı sürdürmek ve kullanımı daha soğuk iklimlere doğru genişletmek için kompresör, aynı üründe hem sıvı hem de buhar enjeksiyonunu kullanma yeteneğini birleştirir. Tandemler ve triolar, sistem tasarımını basitleştiren ve daha fazla esneklik sunan tek bir ekonomizer ısı eşanjörüyle de kullanılabilir.

Aynı kompresör hem R410A hem de R454B için ve hem sıvı hem de buhar enjeksiyonu çalışma modlarında kullanılabilir. Manifoldlanabilir ve tek bir ekonomizör ısı eşanjörü ile kullanılabilir.

Gerekli tüm voltaj ve frekanslarda mevcuttur, bu da hem Amerika Birleşik Devletleri'nde hem de küresel olarak kullanılmasına olanak tanır. Buhar ve sıvı enjeksiyonlu PSH kompresör, ılıman iklim bölgelerinden çok soğuk iklimlerin normal olduğu ve beklendiği alanlara kadar ısı pompalarında kullanılabilir. Bu çalışma aralığının artırılması, ısı pompalarının pazarda benimsenmesini daha da artıracak ve ısınma için fosil yakıt yakma ihtiyacını azaltacaktır.

Buhar Enjeksiyonlu PSH Kompresör

Danfoss HVAC Bölgesel Segment Pazarlama Direktörü Nick Mislak, "Buhar enjeksiyonlu PSH kompresör, elektrifikasyona giden yolda oyunun kurallarını değiştiriyor" dedi.

Nick Mislak sözlerine şöyle devam ediyor: "Isı pompalarının daha soğuk iklimlerde verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan PSH, düşük GWP uyumluluğu ile birleştiğinde, müşteri konforunu korurken temiz ısı kaynaklarına doğru ilerlemek için gereken teknolojiyi sağlıyor."Slider Altına