Header Reklam
Header Reklam

Daikin’in Kombi Kampanyası Gümüş Effie Ödülünü Getirdi

01 Ekim 2020
Daikin’in Kombi Kampanyası Gümüş Effie Ödülünü Getirdi

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Daikin, ödüllerine bir yenisini ekleyerek, başarısını tescilledi. Reklamcılar Derneği (RD) ve Reklamverenler Derneği (RVD) tarafından Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlenen Effie Türkiye Yarışması’na ‘Aradığına Değen Kombi Kampanyası’ isimli çalışmasıyla katılan Daikin, başvurunun en çok olduğu en zor kategorilerden biri olarak kabul edilen ‘Dayanıklı Eşya-Küçük Ev Aletleri’ kategorisinde Gümüş Effie ile ödüllendirildi. Daikin, bundan önceki yıllarda da Effie ödülüne layık görülmüştü.
En etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği 12’nci Effie Türkiye Yarışması’nda gümüş Effie Daikin’in oldu. Başvurunun en yüksek olduğu, dolayısıyla ödüle ulaşmanın en zor olduğu kategorilerden biri olan Dayanıklı Eşya-Küçük Ev Aletleri’ kategorisinde ‘Aradığına Değen Kombi Kampanyası’ ile katılan Daikin, 17 kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi ile gümüş Effie’nin bu yılki sahibi oldu. 
İklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Daikin, üstün teknolojili klimalarıyla pazarın nabzını tutarken, ısıtma pazarında da atağa geçerek dünyanın en küçük hacimli kombisini yarattı. Benzersiz Daikin teknolojisi ve kalitesini taşıyan kombi, sessiz çalışmasının yanı sıra tasarruf ve dayanıklılık açısından da fark yaratacak özelliklere sahipti. Sadece Daikin bayilerinde satılan ve ebatlarıyla dünyanın en az yer kaplayan kombisi olan bu ürünün üstün özelliklerini yaratıcı bir dille vurgulayan ‘Aradığına Değen Kombi Kampanyası’ büyük başarı kazandı. Kampanya başladığı andan itibaren bir önceki yılın aynı dönemine göre satış grafiğinde hızlı bir artış gözlendi. Daralan pazar koşullarına rağmen kampanya döneminde satış adedini yüzde 81 oranında artıran Daikin kombi, sonrasında devam eden satışlarla yüzde 93’lük bir artış yakaladı. Yaratıcı ajans Gode İstanbul ve medya satın alma ajansı Speed Medya tarafından tasarlanan kampanya, ölçülebilir satış başarısı ile gümüş Effie’ye layık görüldü. 
27’si sektörel ve 14’ü özel olmak üzere toplamda 41 kategoride gerçekleşen Effie Türkiye Yarışması, Reklamcılar Derneği (RD) ve Reklamverenler Derneği (RVD) tarafından Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenleniyor. Slider Altına