Header Reklam
Header Reklam

Daikin, CO2-ZEAS Yoğuşmalı Üniteleri Piyasaya Sürdüğünü Açıkladı

24 Şubat 2023 Dergi: Şubat-2023
Daikin, CO2-ZEAS Yoğuşmalı Üniteleri Piyasaya Sürdüğünü Açıkladı

Daikin Almanya, Daikin'in orta ve düşük sıcaklık uygulamaları için yeni inverter kontrollü CO2-ZEAS soğutma yoğuşmalı ünitesinin bu ay piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Ekim ayındaki Chillventa fuarında ön gösterimi yapılan CO2-ZEAS ürün yelpazesi, 19-32kW ve 11-17kW derin dondurma nominal soğutma kapasitelerini kapsayan üç modelden oluşuyor. Daikin'ın Q-Up modülünün eklenmesiyle soğutma kapasitesi artırılabilir.

Üç adet Daikin çift salınımlı kompresör ve akıllı kapasite kontrolü ile donatılmış transkritik, invertör kontrollü kompakt bileşik sistem olarak yeni CO2-ZEAS, normal ve düşük sıcaklıkta soğutmada (buharlaşma sıcaklığı -40°) çok çeşitli uygulamalar için uygundur. C ila +5 °C).

Üniteler, Daikin'ın CO2 için özel olarak geliştirilmiş çift salınımlı kompresörünü kullanır. %69,5'lik bir izantropik verimle kompresörün CO2-ZEAS'ı çok verimli bir makine yaptığı söyleniyor. Aynı zamanda yüksek verimli kompresör teknolojisi çok düşük ses basıncı seviyesine sahiptir ve az yer kaplar.

CO2-ZEAS, bir ısı geri kazanım ünitesinin yerinde kolayca bağlanması için Daikin'ın standart ısı geri kazanım döngüsünü içerir. Ayrıca, "yüksek ortam kiti" ve soğutucu akışkan alt soğutması için standart bir entegre ısı eşanjörünün, ortam sıcaklığının -20°C ile +43 arasında olduğu çok çeşitli sıcaklık bölgelerinde yıl boyunca güvenli ve verimli çalışmayı garanti ettiği söylenir.

Daikin, kontrol ünitesinin kullanıma hazır fabrika konfigürasyonuyla CO2-ZEAS'ın neredeyse bir tak ve çalıştır cihaz olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, ücretsiz Refrigeration-Xpress tasarım yazılımının proje planlamasını basit, sezgisel ve zaman kazandırıcı hale getirdiğini savunuyor.Slider Altına