Header Reklam
Header Reklam

Daikin Avrupa, Orta Sıcaklıklı Soğutucu Akışkanlı SplitIsı Pompası Daikin Altherma 3 R MT'yi Pazara Sundu

01 Eylül 2023 Dergi: Eylül-2023
Daikin Avrupa, Orta Sıcaklıklı Soğutucu Akışkanlı SplitIsı Pompası Daikin Altherma 3 R MT'yi Pazara Sundu

Daikin Europe N.V., orta sıcaklıkta soğutucu akışkanlı split ısı pompası olan yeni Daikin Altherma 3 R MT'yi pazara sundu. Bu ısı pompasıyla Daikin Avrupa, fosil yakıtlı kazanların değiştirilmesi için Daikin Altherma 3 ısı pompası serisini genişletiyor. Lansman, Daikin'in Avrupa'da ısının karbondan arındırılmasına yardımcı olma stratejisine uyuyor.

Orta sıcaklıkta soğutucu akışkanlı split ısı pompası olan Daikin Altherma 3 R MT, Daikin Altherma 3 serisinin en yeni üyesidir. Daikin Altherma 3 H HT (2019) ve Daikin Altherma 3 H MT (2021)'nin pazar başarısından sonra Daikin, soğutucu akışkanlı split versiyonunu geliştirmeye karar verdi. Daikin Altherma 3 R MT, öngörülebilir gelecekte mevcut Daikin Altherma HT'nin yerini alacak. 2008 yılında piyasaya sürülen bu ikonik ürün, fosil yakıtlı ısıtma sisteminin tamamen değiştirilmesine olanak tanıyan ilk yüksek sıcaklıklı ısı pompasıydı.

Daikin Altherma 3 R MT, 65°C'ye kadar çıkış suyu sıcaklığı sağlayabilir; bu, mevcut radyatörlere sahip eski evlerin ısıtılması için yeterince etkilidir. Performans düzeyinde yeni ısı pompası kış aylarında bile etkileyici sonuçlar veriyor. Ünite, -25°C dış sıcaklığa kadar mükemmel şekilde çalışır ve ayrıca yalnızca ısı pompası çalışmasına dayanarak -15°C dış sıcaklıkta 65°C'ye kadar çıkış suyu sıcaklığı (LWT) sağlayabilir.

Daikin Altherma 3 R MT sessiz çalışan bir ısı pompasıdır. Düşük ses modunda 3 metre uzaklıktaki 35 dBA'lık ses seviyesi, kütüphanede olabilecek ses düzeyiyle karşılaştırılabilecek seviyededir. Alan ısıtmada A+++ enerji etiketi seviyesine ve kullanım sıcak suyunda A+ (maksimum) seviyesine ulaşır.

Daikin Altherma 3 R MT serisi ürün özellikleri

• 3 sınıfta mevcuttur: 08, 10, 12 kW,

• Boyutlar (YxGxD): 1003 x 1270 x 533 mm

• A+++'ya kadar enerji performansı (alan ısıtma)

• A+'ya varan enerji performansı (kullanım sıcak suyu)

• -25°C dış sıcaklığa kadar çalışma aralığı

• 65°C'den çıkış suyu sıcaklığı -15°C'ye kadar dış sıcaklık

• 3 farklı iç ünite ile birleştirilebilir (duvara monteli, entegre depolu ayaklı, ECH2O depolu ayaklı)

• Bulut sistemlere hazır

Yasal Uyarı: Bu bilgiler Daikin Europe tarafından yayınlanmıştır. Burada yer alan ürünler tüm ülkelerde mevcut olmayabilir.Slider Altına