Header Reklam
Header Reklam

Daikin Altherma 4.Nesil Isı Pompaları ISH 2023’te İlk Kez Sergilenecek

23 Ocak 2023
Daikin Altherma 4.Nesil Isı Pompaları ISH 2023’te İlk Kez Sergilenecek

Daikin Europe N.V yeni nesil havadan suya ısı pompalarını ISH 2023’te ilk kez sergileyecek. Pazar lideri Daikin Altherma 3 serisi, ısı pompası standartlarını değiştirmişti.

Yeni Daikin Altherma 4 serisi bunun üzerine inşa edilecek ve lansmanının 2024'ten itibaren yapılması planlanıyor. Ayrıca Daikin, kurulu ünitelerin ürünün kullanım ömrü boyunca sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterli ve kaliteli eğitim sağlamaya devam etmeyi amaçlayan, kurulumcular için Avrupa çapında yeni destek ve rehberlik programını da tanıtacak.

Daikin Europe Isıtma ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Patrick Crombez, “Yeni seriyle, özellikle tamamen karbonsuzlaştırma hedef ısısına odaklanarak, pazar standardını bir kez daha önemli ölçüde değiştiriyoruz. Bu yeni gelişmeler, hem tesisatçıların hem de son kullanıcıların gönül rahatlığı yaşamasını ve işlerinde ve evlerinde kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor. Yeni nesil ısı pompalarımız, ISH 2023'teki temamız olan "İyi Hissedin Teknolojisi"nin anlamını en iyi şekilde karşılıyor.

Daikin Altherma 4. kuşağı ISH'de tanıtılacak

Daikin Europe, yeni nesil havadan suya ısı pompaları Daikin Altherma 4'ü ISH 2023'te tanıtacak. Son aylarda Daikin Europe, tüm Avrupa'da hem ürün geliştirme hem de üretim tesislerine istikrarlı bir şekilde yatırım yapıyor. Geçen yıl şirket, Polonya'da 2024 ortalarında faaliyete geçmesi beklenen, tamamen yeni bir ısı pompası fabrikası kuracağını duyurdu. Bu yatırımların ilk somut sonuçları, yeni Daikin Altherma 4 ısı pompası serisinin tanıtımıyla ISH 2023'te görülecek. Yenilikçi seri, ısı pompası pazarında devrim yaratan Daikin Altherma 3 serisini daha da geliştiriyor. Yeni nesil havadan suya ısı pompaları, ısıyı verimli, güvenli ve konforlu bir şekilde dekarbonize etmeye odaklanan Avrupa endüstrisine öncülük edecek ve 2024'ten itibaren piyasaya sürülecek.

Yeni seri, performansı artıran, uygulama esnekliği eklerken aynı zamanda ürün yaşam döngüsünün her aşamasını koruyan özel bileşenleri içerecek. Yeni dokunmatik ekran denetleyicisi, uzaktan kontrol olanakları ve uzaktan sorun giderme sayesinde “inovatif akıllı HVAC” karakterini temsil edecek. Üçüncü parti Ev Otomasyon Sistemleri ve Ev Enerji Yönetim sistemleri ile uyumludur. Kapsamlı bir eğitim programıyla birlikte yeni özel yapım komponentler, ürünün yaşam döngüsü boyunca montajcılara ve diğer paydaşlara verimlilik, güvenlik ve gönül rahatlığı sunar, ürünün taşınması, depolanması, kurulumu, servisi ve bertarafı, “İyi Hissediyorum” deneyimini yaşama fırsatı verir.

Daikin, R32 soğutucu akışkan kullanarak geniş bir portföy sunmaya devam edecek. Buna ek olarak, Avrupa'da Hidroflorokarbonların (HFC'ler) aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmasıyla birlikte REPowerEU ışığında ısı pompalarına yönelik yaklaşan yüksek talebe bağlı olarak Daikin, R454C soğutucu akışkanlı yeni bir havadan suya ısı pompaları serisi sağlayacak. Bu daha düşük GWP'li soğutucu akışkan, geniş bir kurulum olanakları yelpazesi sunarak onu Avrupa'daki farklı konut yapıları türleri için uygun hale getirecek. Ayrıca, tüm soğutucu akışkan devresinin dışarıya monte edildiği ve güvenlik açısından mümkün olan durumlarda, R290 ile belirli ürün grupları sağlanacak. Daikin, diğer soğutucu akışkanlar için yaptığı gibi ve R290'lı üniteler için de, ekipmanın toplam kullanım ömrünü göz önünde bulundurarak özel güvenlik önlemleri alacak. Daikin, her zaman olduğu gibi, en dengeli soğutucu akışkan seçimine ulaşmak için güvenlik, maliyet etkinliği, enerji verimliliği ve çevresel etkiyi tartarak uygulamaya ve müşteri ihtiyacına en uygun soğutucu akışkanı kullanmaya kendini adamıştır.

Patrick Crombez, "Burada açıklanan tüm nedenler, en yeni ısı pompası teknolojisini geliştirmek için yapılan özenli araştırmayı yansıtıyor. Tüm montajcıları ve paydaşları ISH 23'te Daikin Altherma 4 ailemizi görmeye davet ediyoruz. Mevcut Daikin Altherma 3 serisinin mükemmel dış ünite tasarımı ve yüksek sıcaklıkta sıcak su çıkışı ile ısı pompası pazarında devrim yarattık. Yeni seri ile pazar standardını bir kez daha önemli ölçüde değiştiriyoruz, böylece üretimden kullanım ömrünün sonuna kadar tüm ürün yaşam döngüsünü dikkate aldığımızdan emin oluyoruz. Bunu yaparken Daikin olarak güvenliği ilk sıraya koyarız, bu da yalnızca ünitelerin belirli tasarım özelliklerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kurulumcu, toptancı, emlak geliştiricisi veya danışman gibi ilgili tüm paydaşlara eksiksiz bilgi verilmesini ve yeterli eğitimin alınmasını sağlar. Herkes için güvenli bir ortam sağlarken son kullanıcı konforunu en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz. Ayrıca endüstri çapında güvenlik standartlarının belirlenip uygulanmasını sağlamak için diğer ısı pompası sağlayıcılarıyla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Daikin Europe, kurulumcular için destek ve rehberlik programı sunuyor

Daikin, yeni nesil havadan suya ısı pompalarının piyasaya sürülmesinin yanı sıra, tesisatçının profesyonelliğine, kalitesine ve güvenliğine odaklanan Avrupa çapında bir destek ve rehberlik programı sunarak çıtayı yükseltiyor. Yeni ağ, Daikin'ın son derece profesyonel kurulumcular ve teknisyenlerden oluşan Avrupa çapında güçlü bir ağ geleneğini temel alıyor. Yeni kurulumcuların da katılması için bu yapı açık olacak.

Program, montör topluluğunun, yaklaşan Daikin Altherma 4 serisi de dahil olmak üzere, konutlar için farklı ısı pompası teknolojilerini tam olarak yönetmesini sağlayacaktır. Uygulama seçimini, beceri geliştirmeyi ve kurulum deneyimini dikkate alıyor. Program, kurulu ünitelerin ünite ömrü boyunca sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışması için yeterli ve kaliteli eğitim sağlamaya çalışıyor.

Patrick Crombez, "Avrupa çapında son derece profesyonel tesisatçı ağımız ve yenilikçi ısı pompası teknolojilerimiz sayesinde, son kullanıcılarımıza kaliteyi ve gönül rahatlığını garanti ediyoruz. Yeni programı bir güven etiketi olarak görüyoruz: Kurulumcular, portföyümüzün tüm ayrıntılarıyla ilgili eksiksiz eğitim, destek ve rehberlikten yararlanıyor ve böylece müşterilere yüksek kaliteli kurulum, devreye alma ve satış sonrası bakım sağlıyor. “Kendini İyi Hisset” Teknolojimizi evlerinde kullanırken son kullanıcıların yararlanacağı gerçek bir kendini iyi hissetme deneyimi sunuyor. Tüm montörleri programa katılmaya ve kendi deneyimleri ile Daikin'ın bilgi birikimi arasında sinerji yaratmaya davet ediyoruz” diyor.

ISH sırasında Daikin'ın "Feel Good Technology" teması hakkında daha fazlası; Daikin Europe, 13-17 Mart 2023 tarihleri arasında ISH ticaret fuarında, Stand E41, Salon 12.0’da yer alacak.Slider Altına