Daha Fazla Verimlilik ve Esneklik için Logamatic 4000 Serisi Kontrol Panelleri

05 Eylül 2020 Dergi:

Buderus Logamatic 4000 serisi dijital, modüler yapıda kazan kumada panelleri, tekli ve çoklu kazan sistemlerin, tüm bileşenlerini maksimum verimlilik sağlayacak şekilde yönetir. Sekiz kazanlı bir kaskad veya üç adede kadar ticari cebri çekişli kazan ve brülörün yanı sıra sistem ve bölge pompaları ile iki, üç ve dört yollu karışım vanalarını kontrol edebilir. Özel kontrol modülleri ile modüler bir tasarıma sahiptir. Dış mekan sıfırlaması ve tüm çıkışların manuel/otomatik çalıştırılması için fabrikada önceden programlanmıştır. Brülör, pompa ve ayar noktası ayarı için uzaktan 0 ila 100 voltluk bir kontrol girişi içerir.
Kumanda sistemi esnekliği ve modüler yapı sayesinde, ısıtma sistemine bir çok ısı üreticisi ve enerji taşıyıcısının sorunsuz olarak entegre edilmesini sağlar. Logamatic panelin kullanım dili Türkçe’dir. Buderus Logamatic kumanda panelleri, enerji tüketimi çok düşük ve kullanımı basit, teknik olanakları geniş, optimum bir konfor garantisi vermektedir.
Kumanda paneli, kullanılan fonksiyon modülüne bağlı olarak, şu özellikleri içerir:
– Haftalık programlı 7-kanal program saati
– Özel saat ile otomatik saat ayarı
– Otomatik yaz/kış geçiş sıcaklık ayarı
– Açma optimizasyonlu sıcak su hazırlama
– Öncelikli boyler işletmesi
– Tatil programı
– Parti ve bekleme fonksiyonları
– Donma koruması fonksiyonu
– 8 standart program seçeneği. Bu programlardan hiç biri isteğe uygun değilse, başka bir program girilebilir.
– Isıtma devresi ve boyler ısıtma pompaları, işletme şartlarına bağlı olarak, ihtiyaç bittikten sonra bir müddet daha çalışır.
– Kombi için yoğuşmaya karşı korunma
– Otomatik ısıtma eğrisi adaptasyonu
– Özöğrenimli açma/kapama optimizasyonu
– Dış hava veya oda sıcaklığına bağlı kumandalar arasında seçim yapma olanağı
– Çok kazanlı işletme
– Sıkışmayı önleme fonksiyonu ile pompalar ve üç yollu vanalar haftada bir defa, kısa bir süre için kapatılır.Slider Altına
Söyleşi