Header Reklam
Header Reklam

Çukurova Isı, Açık Alan Isıtmasında Maksimum Konfor ve Tasarruf Sağlayan Çözümler Sunuyor

28 Eylül 2022 Dergi: Ekim-2022
Çukurova Isı, Açık Alan Isıtmasında Maksimum Konfor ve Tasarruf Sağlayan Çözümler Sunuyor Çukurova Isı, kışa hazırlık sürecinde olan cafe ve restoran işletmecilerine açık alan ısıtmasında maksimum konfor ve tasarruf sağlayan çözümler sunuyor.

Çukurova Isı’nın Goldsun Elite serisi seramik plakalı radyant ısıtıcıları ile cafe ve restoranların açık alanlarını; hızlı, konforlu ve yüksek tasarruf sağlayarak ısıtmak mümkün.

Üstün donanımsal özelliklere sahip olan Goldsun Elite, 600 derece sıcaklığa dayanıklı dış kasası ile uzun yıllar açık alanlarda kullanım avantajı sunuyor. Goldsun Elite’nin ön yüzeyindeki ızgara ve ısı kalkanı ise 1000 derece sıcaklığa dayanıklı, paslanmayan ve dökülmeyen seramik ile kaplanıyor. Piyasadaki en yüksek yanma ve ışınım verimine sahip olan bu plakaların önüne takılan paslanmaz çelik ızgaralar sayesinde cihaz veriminde yüzde 20 artış sağlanıyor.
 
Rüzgâr akımlarını yüzde 100 kesiyor

Piyasadaki birçok radyant ısıtıcıda bulunmayan reflektör de Goldsun Elite Seramik Plakalı Radyant Isıtıcıların performansını arttıran bir diğer unsur. Bu sayede cihazdan yayılan enerji, havaya değil, mekândaki müşterilere doğru yönlendiriliyor. 

Goldsun Elite serisi ısıtıcılarda, seramik plakaların önüne yerleştirilen ve saydam seramikten üretilen camlar da karşıdan gelen rüzgâr akımlarını yüzde 100 kesiyor. Isındıkça saydamlığı artan cam, ışınımın daha geniş alanlara yayılmasını sağlıyor. 
Çukurova Isı’nın GOLDSUN doğalgazlı radyant ısıtıcıları, piyasadaki muadillerinden çok daha verimli çözümler sunuyor. Böylece işletmeler, aynı ısıtmayı, daha düşük kapasiteli ısıtıcılarla çok daha ucuza temin etme imkânı yakalıyor. 11 kW’lık GOLDSUN seramik plakalı cihazla, farklı bir markanın 18 kW’lık cihazı kıyaslandığında termal kamera sonuçları, 11 kW gücündeki Goldsun ısıtıcının performansının, 18 kw gücündeki ısıtıcıdan daha yüksek olduğunu gösteriyor.

İşletmecilerin mekânlarındaki konfor şartlarını sürdürülebilir kılmaları ve enerji giderlerinden yüzde 40 tasarruf sağlayabilmeleri için bu tür donanımlara sahip ürünleri tercih etmeleri gerekiyor. 

Borulu radyant ısıtma tekniği

Çukurova Isı’nın açık alan ısıtmasında konfor ve verimi bir arada sunan doğalgazlı borulu radyant ısıtıcıları da güneşin dünyamızı ısıttığı gibi infrared (kızılötesi) ışınlarla, bir başka deyişle radyant ısıtma tekniği ile ısıtma sağlıyor. Çukurova Isı’nın Silversun Evo Borulu Radyant ısıtıcıları da bu çalışma prensibi ile cafe ve restoranlarda en çok tercih edilen ısıtma sistemleri arasında yer alıyor. 

Rüzgârdan etkilenmeyen Silversun Evo Borulu Radyant ısıtıcılar; brülör içerisinde yanan gazın çelik borular içerisinde dolaşarak, ısısını borulara bırakması ve bu ısının alüminyum reflektörler ile insanlara ve cisimlere yönlendirilmesi prensibi ile çalışıyor. 

İhtiyaca uygun çalışma prensibi

Borulu Radyant Isıtıcılar, mekânın ihtiyacına göre dizayn edilebiliyor. Silversun Evo Borulu Radyant ısıtıcılar, uzaktan kumanda veya programlanabilir kontrol panosu kullanılarak, ihtiyaca uygun şekilde ayrı ayrı çalıştırılabiliyor. 

Silversun Evo borulu radyant ısıtıcılar, borulardan çıkan ışınların yüzde 99’unun cisimlere yönlendirerek, daha verimli ve yoğun ısıtma sağlıyor. Cihazın bu özelliği onu piyasadaki borulu radyant ısıtıcılardan ayrıştırıyor. 

Goldsun elektrikli ısıtıcılar, ısıtmada yüzde 40 tasarruf sunuyor 

Çukurova Isı’nın Goldsun Supra Plus ve Goldsun Aqua serisi elektrikli ısıtıcıları da cafe ve restoranların açık alanlarının ısıtmasında sıklıkla tercih edilen teknolojiler arasında yer alıyor. 

Goldsun elektrikli ısıtıcıların sahip olduğu yüksek yoğunluklu halojen ampul, onu piyasadaki elektrikli ısıtıcılardan ayırıyor. Halojen ampul, harcadığı elektrik enerjisinin yüzde 99’unu ısıya dönüştürüyor ve çalıştırıldığı andan itibaren ampul flaması 2250°C sıcaklığa ulaşarak, anında ısıtma sağlıyor. Piyasadaki standart rezistanslı ısıtıcılarda ise sıcaklık maksimum 1400 °C’ye ulaşıyor. Çukurova Isı, elektrikli ısıtıcılarda halojen ampul kullanarak, standart rezistanslı elektrikli ısıtıcılara göre yüzde 40 daha verimli bir ısıtma sağlıyor.

Goldsun elektrikli ısıtıcılar, yüksek ışınım kabiliyeti ile açık alanlarda, piyasadaki ısıtıcılardan çok daha etkin ve yüzde 40 daha tasarruflu ısıtıyor.

En teknolojik infrared ısıtıcı

Goldsun markasının son ürünü olan Goldsun Supra Plus, bugüne kadar üretilmiş en teknolojik infrared ısıtıcı olarak tanımlanıyor. Çukurova Isı’nın AR-GE ekibi tarafından geliştirilen özel reflektör, ampulden çıkan ışınların tamamını cisimlere yönlendiriyor. Böylece ısıtmadaki verim ve yoğunluk artarken ampul ömrü de uzuyor. 

Açık alanlar için ısıtma tercihi yaparken cihazın; rüzgâr, yağmur, kar gibi dış ortam şartlarından etkilenmeden gerekli konfor şartlarını sağlayabiliyor olması da gerekiyor. 

Yağmur altında sorunsuzca çalışıyor

Çukurova Isı’nın Goldsun Supra Plus ve Goldsun Aqua ısıtıcıları, IP55 su ve toz koruma standartlarına uygun olarak üretiliyor. Böylece ısıtıcılar, uzun yıllar açık alanlarda hatta yağmur altında sorunsuzca çalışıyor. 

Açık alan ısıtmasında doğru sistem ve ürün tercihi işletmelerin ısıtma giderlerinden yüzde 40’lara varan oranlarda tasarruf sağlarken, konfor şartlarının artması da mekânda geçirilen sürenin uzamasını sağlıyor.
 


Slider Altına