Header Reklam
Header Reklam

Clivet Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri Sunuyor

12 Temmuz 2023 Dergi: Temmuz-2023
Clivet Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri Sunuyor

Form Şirketler Grubu çatısı altında bulunan Form Endüstri Ürünleri’nin 13 yıldır Türkiye’deki temsilciliğini sürdürdüğü Clivet soğutma grupları; son teknoloji donanımları, işlevsel ve enerji verimli sistemleri ile yapıların farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sağlıyor.  

Clivet Soğutma Grupları ile Yüksek Verimliliğe Sahip İklimlendirme

Clivet, 30 yılı aşkın deneyimiyle ticari, endüstriyel ve konut uygulamalarına sunduğu çözümlerle yıl boyu yüksek enerji verimliliği sağlıyor. Clivet multiscroll soğutma grupları ve ısı pompaları, 1,260 kW’a varan geniş kapasite aralığına sahip. Enerji tüketimi ve sera gazı emisyonu düşük soğutucu gaz kullanılan Clivet inverter vidalı soğutma grupları ise 1,500 kW’a varan yüksek kapasite ve verimlilik değerleri ile ön plana çıkıyor.

Clivet Su Soğutmalı Isı Pompası ile 65°C sıcak su üretimi

Clivet ScrewLine su kaynaklı Heat Pump serisi, 573 kW'tan 1500 kW'a kadar kapasite aralığı, yüksek performansı ve çalışma sürekliliğini garanti eden çift soğutucu akışkan devresi sayesinde yüksek verimlilik sağlıyor. %100 toplam ısı geri kazanımı ile SEER (sezonsal verimlilik) değerleri 8 ve üzerine ulaşıyor. Sadece soğutma, sadece ısıtma, +65 °C yüksek su sıcaklığı ile ve heat pump olarak üç farklı çalışma versiyonu ile projelerin ihtiyacına uygun esnek çözümler sağlıyor.

Clivet MultiFunction: Aynı Anda Bağımsız Soğutma ve Isıtma

Clivet Multifunction üniteler hava soğutmalı, su soğutmalı, scroll – vidalı –VFD kompresör seçenekleri ve 50 kW ile 1,000 kW arasında geniş kapasite aralığı ile tüketicilere birçok alternatif sunuyor. 

Eurovent sertifikalı bu ürünler, aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretebilme kabiliyetiyle ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mekanların ihtiyaçlarının tek cihaz üzerinden karşılanmasına olanak tanıyor. Özellikle aynı anda ısıtma ve soğutmanın yani dört borulu sistemin ihtiyaç duyulduğu otel, iş merkezi uygulamaları ve endüstriyel uygulamalarda optimum çözüm sağlıyor. 

Multi Function Heat Pump sistemler, ısıtma çalışmasında klasik kazan sistemi ile ortalama yüzde 50 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Bununla birlikte alternatif yenilenebilir kaynakların kullanılması ve düşük bakım maliyetleriyle kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor. Slider Altına