Carrier Avrupa’da Sağlıklı Binalar Programını Başlattı

03 Mart 2021 Dergi:

Gelişmiş iklimlendirme, havalandırma çözümleri, ticari binalar ve diğer yapılar için sağlıklı, güvenli, verimli ve üretken iç ortamlar sağlar.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar yeni bir normale alıştıkça, binalarımızın sağlığı - ve bunların kişisel sağlığı nasıl etkilediği - çok önemlidir. Bugün Carrier, ticari binalar, sağlık hizmetleri, konaklama, eğitim ve perakende dahil olmak üzere temel segmentlerde sağlıklı, güvenli, verimli ve üretken iç ortamlar sağlamaya yardımcı olmak için genişletilmiş bir gelişmiş çözümler paketi olan Sağlıklı Binalar Programını Avrupa'da tanıttı. Bunu desteklemek için Carrier, müşterilerin sektör lideri sağlıklı bina teknolojilerinden yararlanmak için Carrier uzmanlarına danışmalarına yardımcı olmak üzere www.carrier.com/commercial/en/eu/ web adresini kullanıma sundu. Carrier, sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir bina ve soğuk zincir çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Carrier Global Corporation'ın bir parçasıdır.

HVAC Europe Air Conditioning Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Didier Genois, “COVID-19, binaların halk sağlığını sağlamada ve korumada oynadığı önemli rolü daha da güçlendirdi. İnsanlar işe geri döndükçe, oteller misafirlerini, okullar öğrencileri yeniden karşılıyor ve mağazalar yeniden açılıyor, iç hava kalitesi ve güvenli binalar daha da büyük önem taşıyor. Ekonominin başarılı bir şekilde toparlanması için, insanların girdikleri binaların güvenilirliğine güvenmeleri gerekir. Mikroskobik filtreleme sistemleri gibi yeni teknolojiler, sahip olunması kolay tercihi uygulamalardan sahip olunması gereken zorunlu koruma önlemlerine dönüştü. Carrier Sağlıklı Binalar Programı, yeni normalimize dönerken daha sağlıklı ve daha güvenli iç mekan ortamlarının sağlanmasına yardımcı olabilir" dedi.

International WELL Building Institute'un kurucu bir üyesi olarak Carrier, kişisel sağlığı geliştirmek üzere bina sağlığını geliştirmede uzun süredir bir endüstri lideridir. Şimdi, dünyanın sağlıklı ortamları mümkün kılan çözümlere ve hizmetlere sahip olması çok daha önemli.

Carrier’ın Bina Çözümleri Grubu Başkanı olarak Carrier’ın Sağlıklı Binalar Programını yöneten Rajan Goel, "Modern klimayı icat eden şirket, sağlıklı bina uzmanlığı sunmak için benzersiz bir pozisyona sahip. Sağlıklı Binalar Programı aracılığıyla, Carrier'ın uzmanları, en önemli olanı, yani içindekilerin sağlığını koruyan binaları yalnızca tasarlamakla kalmayıp aynı zamanda işletmek, sürdürmek ve iyileştirmek için müşterilerle yakın bir şekilde çalışacak” dedi.

Carrier'ın Sağlıklı Binalar Programı, iç mekan hava kalitesini (IAQ) iyileştirmeye ve dış hava ile havalandırmayı artırmaya yardımcı olmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözüm ve hizmet paketinden yararlanacak. Bu paket içeriğindeki başlıklardan bazıları:

Carrier Sağlıklı Bina Hizmetleri
Yeni BluEdge hizmet platformu sayesinde Carrier, sınıfının en iyisi hizmet ve satış sonrası teklifleri sunabilmektedir. Carrier’in ürün uzmanlığından yararlanan BluEdge hizmet platformu, müşterilere HVAC ekipmanlarının yaşam döngüsü boyunca üstün hizmet sağlar. Carrier, danışmanlık, uygulama ve sürekli izleme gibi uzman hizmetler sunar. Bu hizmetler, müşterilerin binalarını güvenli ve verimli bir şekilde yeniden işletmeye alınmasını, çalıştırmasını, bakımını ve iyileştirilmesini sağlayabilir. Bunlar şu uygulamaları içerir:
Optimum filtreleme, havalandırma, hava akışı ve kontrolleri sağlamaya yardımcı olmak için hava kalitesini test etme ve iyileştirmeleri geliştirmek ve uygulamak için IAQ Değerlendirmesi. Carrier uzmanları ayrıca şirket çapında IAQ mühendislik standartları geliştirebilir ve uygulayabilir.

Carrier Sağlıklı Bina Teknolojileri
Carrier’ın kapsamlı HVAC, yangın, güvenlik ve kontrol ürün tekliflerine ek olarak, Carrier’ın Sağlıklı Binalar teklifi şunları içerir:

Yeni ekipmanlar ve iyileştirmeler için mevcut olan filtreleme teknolojileri, çeşitli terminal filtrelerini, partikül maddeler için HEPA filtrelerini içerir. Carrier ayrıca, uçucu organik bileşikleri (VOC) uzaklaştırmaya ve IAQ'yu iyileştirmeye yardımcı olmak için patojenleri hedefleyen UVC ışığı, bipolar iyonizasyon ve UV fotokatalitik oksidasyon kullanan cihazlar da sunar.

OptiCleanTM 39UV Negatif Hava Makinesi, havanın bir binanın farklı bölümlerine yayılmasını önlemek için basınç oluşturur. Negatif basınç gerekmiyorsa, makine havayı içeri çekmek, kirleticileri çıkarmak ve temiz havayı bir odaya geri boşaltmak için bir hava "temizleyici" olarak kullanılabilir.Slider Altına
Söyleşi