Brakel Duman ve Isı Tahliye Kapakları: Eura-R ve Duo Therma

03 Şubat 2011 Dergi: Ocak-2011

Saven Teknik, Brakel doğal duman ve ısı tahliye kapakları (DIT Kapakları) ile fonksiyonel ve estetik çözümler üreterek, duman ve ısı tahliyesi konusunda hizmet veriyor. EN 12101?2 standardına uygun olarak üretilen Brakel duman tahliye kapakları, geniş ürün yelpazesi ve opsiyonları ile her türlü ihtiyaca uyum sağlıyor.

 

Eura-R

 

Çok kanatlı duman ve ısı tahliye kapağı olan Eura-R, yan taraflarında bulunan kanatlar sayesinde yağmur geçirmez özelliğe sahiptir. Konstrüksiyonda bulunan yağmur olukları ile kontrollü bir su tahliyesi sağlanır. Sızdırmazlık, donma tehlikesi olmayacak ve yüksek hava geçirmezliği sağlayacak şekilde uygulanır. Ürün, korozyona dayanıklı olarak işlem görmemiş şekilde, eloksal veya toz boya (istenen RAL renklerinde) kaplanmış olarak sunulabilir. Ayrıca ses yalıtım olukları, kuş-böcek teli opsiyonları mevcuttur. Çok değişken ölçülerde ve çeşitli montaj ayakları, flanşlarla üretilebilir.

 

Kontrol sistemi:

 

P     Tek yönlü basınçlı hava

P2   Çift yönlü basınçlı hava

M    Motorlu

K    İpli

 

B  Termal tetikleme mekanizmalı-fusible link?li

FS Enerji kesilmesi durumunda kapakların otomatik açılması

 

 

Duo Therma

 

Çift kanatlı açılır kapanır duman ve ısı tahliye kapağı olan Duo therma yoğuşma oranını minimize etmek için ısı yalıtımı opsiyonlu olarak imal edilebilir. Yalıtımlı, yalıtımsız, saydam veya tek kapaklı (Mono therma) olarak üretilebilir. 44 dB?lik ses yalıtım kapakları, kuş böcek teli opsiyonları, ısı köprüsü engellenmiş parçalarla üretimi mümkündür.  

 

Yönetmelikler:

EN 12101-2 standardına uygun olarak üretilen Duo therma Façade, MPA NRW, ift gibi sertifikalara sahiptir.

 

Uygulama alanları:

Hem çatıya hem de cepheye uygulanabilen Duo therma atriumlar, alışveriş merkezleri, endüstriyel binalarda sıkça kullanılmaktadır.

 

Kontrol sistemi:

 

P2   Çift yönlü basınçlı hava

M    Motorlu

 

B   Termal tetikleme mekanizmalı-fusible link?li

FS  Enerji kesilmesi durumunda kapakların otomatik açılması

 

Brakel?in ürettiği Eura, Eura-R, Ventria, Inova, Estra, Luma, Lumera ve Duo Therma DIT kapakları doğal havalandırma ve yangın havalandırmasında ideal çözümler sunuyor. 


Etiketler


Slider Altına
Söyleşi