Boreas’tan Veri Merkezleri İçin Yüksek Verimli Çözümler

24 Ekim 2020 Dergi:

Günümüzde giderek artan ihtiyaç doğrultusunda; yeni veri merkezlerinin kurulumu ve mevcut veri merkezlerinin kapasitelerini artırmaları söz konusu. Veri merkezlerindeki BT cihazları, önemli ölçüde elektrik tüketiyor ve ısı üretiyor. Sistemlerin sağlıklı çalışmaya devam edebilmesi düzenli olarak soğutulmasını gerektiriyor. Veri merkezlerinde soğutma, özel bir disiplin alanı olarak önemini artırıyor. Boreas Klima, veri merkezlerinde soğutma alanındaki uzmanlığı doğrultusunda geliştirdiği DC Master serisi ile veri merkezleri için yüksek verimli çözüm sunuyor.
DC MASTER ADIA MECHANIC COOLER
Boreas DC Master kontrol sistemi, dış sıcaklık ve nem seviyeleri aşırı olsa bile üniteleri en verimli ve uygun maliyetli modda çalıştırıyor. Serbest soğutma, indirect evaporatif soğutma, mekanik soğutma modları ve indirekt evaporatif soğutma ve mekanik soğutmanın karıştırılması, maksimum verim için kontrol sistemi tarafından seçiliyor.
İndirekt evaporatif soğutma için yüksek verimli ısı eşanjörleri, veri merkezi adyabatik soğutucularla kullanım için geliştirildi ve test edildi.
Kontrol sistemi tarafından hesaplanan yeterli hava debisi, yüksek verimli EC motor plug-fan dizisi ile sağlanır. Böylece, fanlar en düşük enerji tüketimi ile çalışır.
BOREAS DC Master Adia Mechanic Cooler cihazlarında izolasyon; çift cidarlı 500 mm kalınlığındaki kaya yünü ile sağlanıyor. Cihaz; korozyona dayanıklı, ERP2018 uyumlu ısı eşanjörüne, EC motorlu Plug Fan dizisine, yüksek verimli su spreyleme pompasına, proses tarafında G4 tip panel filtreye, soğutma hattında G4+M5 torba filtreye sahiptir. Bakır boru, alüminyum kanatlı ve Eurovent sertifikalı DX soğutucu, çelik karkaslı ısı köprüsüz panel yapısı, %100 DX BackUp kapasitesi, ıslak hacimleri ve su tankının paslanmaz çelik gövdesiyle de veri merkezlerine işletme ömrü boyunca avantaj sağlıyor.
Windows tabanlı bir yazılım olan BOREAS DC Master seçim programı, ASHRAE Weather veri tabanından iklim tasarım bilgileri tablolarını kullanarak uluslararası gereksinimleri karşılayan bir araçtır.
Kullanıcı bu yazılımı kullanarak; seçilen hava durumu için pPUE değerini hesaplayabilir, belirli bir ortam için genel performans verileri, sıcaklık verileri ve veri merkezi tasarım kriterlerine erişebilir.
Güç ve akıllı kontrol paneli, santral ile aynı kasa içerisine yerleştirilmiştir. DC Master kontrol birimleri, sistemin verimliliğini ekip çalışması yeteneği ile en üst düzeye çıkarır.Slider Altına
Söyleşi