Header Reklam
Header Reklam

BOCK CO2 Kompresörleri için Yeni Kapasite Düzenleme Teknolojisi

26 Temmuz 2022 Dergi: Temmuz-2022
BOCK CO2 Kompresörleri için Yeni Kapasite Düzenleme Teknolojisi

BOCK flexxCO2NTROL teknolojisi, transkritik BOCK CO2 kompresörlerinde kapasitenin, sistemin mevcut kapasite gereksinimlerine neredeyse kademesiz olarak ayarlanmasını sağlayan yeni, verimli bir kompresör kapasite regülatörüdür. Bunu yaparken, çalışma koşullarına bağlı olarak kapasite düzenleme olanağı; yüzde 100 ile yüzde 25 arasında benzersiz bir aralığı kapsar. Bu, özellikle pek çok endüstriyel proses veya süpermarket uygulaması gibi yüksek dalgalı kapasite gereksinimleri olan uygulama alanlarında büyük ekonomik ve teknik avantajlar sağlar: Kompresörlerin kalkış ve durma (start/stop) çalışması en aza indirilir, bu da aşınma riskini azaltır ve tahrik motorları dahil kompresörlerin hizmet ömrünü uzatır. BOCK'un yeni geliştirilen sistemi, bir harici sistem kontrolörü aracılığıyla yüksek anahtarlama (switching) frekansına sahip solenoid valflerin modüle edilmesi yoluyla yüksek kısmi yük gereksinimlerinde neredeyse kademesiz bir ayar sağlayan dijital kapasite düzenlemesi sağlar.
Mevcut kontrolörlerin kullanımı mümkündür
BOCK flexxCO2NTROL'ün kullanıcı için bir başka avantajı: Valf kontrolü genellikle halihazırda mevcut sistem kontrolörleri ile gerçekleştirilebilir. Bu, yatırım ve işletim maliyetlerinden tasarruf ve aynı zamanda yüksek kontrol kalitesi ve operasyonel güvenilirlik sağlar. Yüksek enerji ekonomisi ve sistem verimliliği ile BOCK flexxCO2NTROL, basit kompresör start-stop çalışması ile CO2 kompresörlerinin kapasite düzenlemesine veya frekans invertörlü çözümlere çekici bir alternatiftir.
Temmuz 2022'den itibaren piyasaya sürülecek
Dijital kapasite regülatörü DCR22 CO2 ile BOCK flexxCO2NTROL sistem ailesinin ilk ürünleri Temmuz 2022'den itibaren satışa sunulacak. Regülatör, HGX24 CO2 serisinin tüm transkritik BOCK CO2 4 ve 6 silindirli kompresörleri için bir aksesuar bileşeni olarak kullanılabilir. T, HGX34 CO2 T, HGX46 CO2 T, isteğe bağlı olarak kompresör başına bir veya maksimum iki kapasiteli regülatör (4 silindirli) veya maksimum üç kapasiteli regülatör (6 silindirli) ile donatılmıştır.Slider Altına