Header Reklam
Header Reklam

BITZER, CSW Kompakt Vidalı Kompresörlerinin Yüksek Verimli Yeni Versiyonunu Pazara Sunuyor

13 Temmuz 2021
BITZER, CSW Kompakt Vidalı Kompresörlerinin Yüksek Verimli Yeni Versiyonunu Pazara Sunuyor

BITZER, su soğutmalı yüksek performanslı sıvı soğutma gruplarında yüksek verimlilik için yeni kompakt vidalı kompresörü CSW85/95 motor versiyon 4'ü pazara sunuyor. Yeni kompresör serisinin motoru seçimi, üreticilerin en son verimlilik gereksinimlerini elde etmelerini sağlar.
CSW motor sürüm 4, iyi tanınan BITZER CSW vidalı kompresörün özel seçilmiş motor versiyon 4 ile özel yağ şarj ünitesinin birleşimidir. Bu konsept, su soğutmalı chiller gruplarında Çin pazarında başarıyla uygulandı. Artan verimlilik gereksinimleri ile özellikle Avrupa ve Hindistan'dan gelen müşteri talepleri nedeniyle, BITZER şimdi BITZER Rottenburg-Ergenzingen tesisinde ilgili pazarlar için CSW kompakt vidalı kompresörlerin üretimine başladı.
Avrupa'da su soğutmalı sistemlerin sayısı - aynı zamanda Ecodesign Direktifinin gereklilikleri nedeniyle - önemli ölçüde artmaktadır. Yeni CSW serisi, vidalı soğutma grubu üreticilerinin Avrupa Ecodesign 2016/2281 tier 2 ve Hindistan BEE-ECBC – ISEER yıldız derecelendirmesi gibi en yüksek uluslararası enerji verimliliği standartlarını karşılayan su soğutmalı iklimlendirme soğutma gruplarını tasarlamasını ve üretmesini sağlamaktadır.
Soğutucu üreticileri için yeni olanaklar sunuyor
Ürün yelpazesi, 50 Hz'de 410 m³/h - 1.120 m³/h ve 60 Hz'de 495 m³/h - 1.351 m³/h arasında deplasmanlara sahip dokuz modeli kapsar. Kompresör gövdesi, 46°C'ye kadar maksimum yoğuşma sıcaklıklarına sahip yüksek verimli su soğutmalı iklimlendirme cihazları ve proses soğutucu uygulamaları için tasarlanmıştır, bu nedenle teknik konseptleri kompresörün verimliliğini artırmak için çeşitli özellikler içerir: Motor, kompakt gövde yapısına uyumlandırılmış, maksimum çalışma akımı azaltılmış, hedeflenen verimlilik artışına sahiptir. Bu, daha küçük kontaktörler ve daha küçük ana kablo çapları kullanma imkanı vererek, genel sistem maliyetinde azalma sağlar. CSW, R134a, R1234yf, R513A, R450A, R1234zeE ve R515B gibi düşük basınçlı, orta ve düşük GWP'li soğutucu akışkanlar için tasarlanmıştır. Ayrıca dahili gaz akışı optimize edilmiş ve dahili basınç düşüşü daha da azaltılmıştır.
Motor versiyonu 4 ve yeni yağ şarjı ile optimize edilmiş CSW serisi, Avrupa standardı EU 2016/2281 kapsamında bir su soğutmalı iklimlendirme cihazının sıvı soğutma grubu setinde spesifikasyonları karşılayabilecek verimliliği sağlar. Mevsimsel Enerji Verimlilik Oranı (SEER), tipik motor soğutmalı chiller çalışma koşullarında standart bir CSW kompresöre kıyasla yüzde 8'e kadar iyileştirme sağlar.
Ayrıntılı kapasite konsepti
Tek kaydırıcı konseptli mekanik kapasite kontrolü yüzde 100 ile yüzde 25 arasında ayarlanabiliyor. Yeni CSW versiyonu, 20 ila 60 Hz arasındaki bir frekans aralığında harici bir frekans invertörü ile çalışmaya da uygundur. Değişken hız aralığı, verilen çalışma koşullarına ve giriş voltajı aralığına bağlıdır.Slider Altına