Header Reklam
Header Reklam

Baymak Star Panel Radyatörler, Tasarruf ve Üstün Performansı Bir Arada Sunuyor

24 Ağustos 2022 Dergi: Eylül-2022
Baymak Star Panel Radyatörler, Tasarruf ve Üstün Performansı Bir Arada Sunuyor Baymak, dört mevsimi kapsayan geniş ürün gamıyla Türkiye’nin yanı sıra yurt dışındaki müşterilerinin de ihtiyaçlarına yanıt vermeyi sürdürüyor. Verimliliği odağına alan Baymak imzalı Star panel radyatörler, yüksek su hacimli su dolaşım kanalları ve maksimum yüzey alanına sahip konvektörleriyle yüksek ısı sağlıyor. 33.3 mm optimum hatvesi ile yüksek basınç dayanımı ve düşük su hacmi sayesinde işletme giderlerinde tasarruf ve verimlilik sağlayan paneller, 5 farklı tipte (10-P, 11-PK, 21-PKP, 22-PKKP, 33-DKEK), 5 farklı yükseklikte (300-400-500-600-900) ve 400 mm’den 3000 mm’ye kadar 27 farklı uzunlukta üretiliyor.  

13 bar basınçta test edilen Baymak Star panel radyatörler, dayanıklılığıyla da rakiplerinden ayrışıyor. Radyatörler kimyasal temizlik ve fosfat kaplamadan sonra çevre dostu su bazlı astar boyayla boyanarak fırınlarda kurutuluyor. Daha sonra da RAL 9016 beyaz renkte Epoxy-Polyester elektrostatik toz boyayla kaplanarak tekrar kurutma işlemine tabi tutuluyor. Bu süreçle ürünlerin DIN 55900 standardında öngörülen boya dayanıklılığı şartları sağlanıyor. 

Kolay montaj ve kontrol seçeneği

13 bar test basıncının yanı sıra 10 bar çalışma basıncında ve 110 C maksimum su çalışma sıcaklığı rejimine sahip Baymak Star panel radyatörler, son teknolojiye sahip bilgisayar kontrollü tam otomatik modern kaynak hatlarında üretilerek tüm testlerden geçiriliyor. Yetkili servis garanti ağıyla satışa sunulan Star panel radyatörler, TS EN 442, TSE ISO EN 9000, TSE-TS-EN-ISO 50001, TSE-ISO 10002, TSE-ISO-EN 14000, TSE-ISG-OHSAS TS 18001 ve DIN EN 442 kalite belgelerine de sahip. 

Standart radyatörlerden farklı olarak zeminden bağlantılı tesisata da uygun olan Baymak Star panel radyatörler, kompakt garnitürlü tipler ve özel aksesuarları sayesinde zemine de monte edilebiliyor. Kompakt tapalı ve ventilli garnitürlü tipleri ile zeminden beslemeli olan, termostatik vana kontrollü tesisatlar için de uygun olan bu ürünler; kolay montaj, termostatik kontrol seçeneğinin yanı sıra model çeşitliliği ve şık tasarımıyla yaşam alanlarının tercihi oluyor. 

Alüminyum panellerde yeni nesil ürünler 

Baymak, yeni nesil alüminyum döküm radyatörlerinde tasarruf ve enerji verimliliği konusunda öncülük etmeye devam ediyor. Özel tasarımı sayesinde ısı performansının üst seviyede olduğu alüminyum döküm panellerin bir başka özelliği de Türkiye’de ilk kez üretilen 55 cm eksen alüminyum döküm radyatör olması. 630 mm yüksekliğe, 400 ila 1600 mm arasında 8 farklı model genişliğine sahip olan alüminyum döküm paneller, 6 bar çalışma basınç dayanımı ve düşük su hacmi sayesinde işletme giderlerinde tasarruf ve verimlilik sağlıyor. 
Baymak alüminyum panel radyatörlerde ise yeni tasarımı, oval kenar detayıyla yeni nesil dekoratif radyatörleri temsil ediyor. Üç farklı modelden oluşan alüminyum panel radyatörler, 80 mm dilim genişliği ve 1800 mm yüksekliğinde, 300 ila 600 mm genişliğe sahip. 

Alüminyum döküm ve panel radyatörlerin ana özellikleri şöyle: 
1.Daha az suyla ısınıp enerji tasarrufu sağlıyor. 
2.Alüminyum madde özelliği itibarıyla ısıyı daha iyi iletiyor. 
3.Hafifliği nedeniyle binaya daha az yük bindiriyor.
4.Paslanma ve korozyona dayanıklı. 
5.Estetik olmasının yanı sıra alüminyumun yüzde 100 geri dönüşümlü bir madde olması nedeniyle hem sağlığı hem de çevreyi koruyor. 

Termostatik Radyatör Vanaları

Baymak Termostatik Radyatör Vanaları köşe tip ve düz tip modelleri ile tüketicinin beğenisine sunulmuş olup tüm döküm, panel ve alüminyum radyatörlerde kullanılabilir. Baymak Termostatik Radyatör Vanaları düz gövde, köşe gövde ve ayar kafasından oluşmakta olup gövde malzemesi pirinç- nikel kaplamalı, sızdırmazlık ise contalı (NBR) olup 2-130 ° C sıcaklığa ve max. 10 bar basınca dayanıklı olarak Avrupa Standardı EN 215 uygunluk sağlar.

M30x1.5 bağlantılı bu tip termostatlar, M30x1.5 bağlantısı ve 11,5 mm kapanma boyutu olan tüm TRV gövdeleri ve radyatör ekleri için uygundurlar.

Baymak Termostatik Radyatör Vanaları Modern ergonomik tasarımı sayesinde kompakt boyutlar ile kolay temizlenmesi ve kullanımı ile teçhiz edilmiştir.
 


Slider Altına