Header Reklam
Header Reklam

Aynı Anda Hem Enerji Tasarrufu Hem de Termal Konfor Nasıl Artırılır?

31 Aralık 2022 Dergi: Ocak-2023
Aynı Anda Hem Enerji Tasarrufu Hem de Termal Konfor Nasıl Artırılır?

Isıtma ve soğutma sistemleri fark edilmeden termal konfor sağlamalıdır; arızalar, rahatsız edici sesler ve yüksek enerji faturaları olmadan, sistem güvenilir bir şekilde çalışmalıdır.

Bu nedenle hava ve gazlar gibi rahatsız edici partiküllerin sistemden uzaklaştırılması gerekir. Hava ve gazlar, ısıtma veya soğutma sistemlerinde rahatsız edici seslere ve çeşitli arızalara neden olur. Enerji iletimini azaltırlar ve korozyon riski oluştururlar. Korozyon, tüm sistemin daha sık bozulmasına neden olabilecek kir ve çamur oluşumuna sebep olur.

Reflex Servitec gibi gaz giderme sistemleri, gaz kabarcıklarını ve çözünmüş gazları sistemden uzaklaştırır. Bu, verimli ısı transferi ve ısıtma ve soğutma sistemlerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Yabancı cisim ve maddeler ısıtma sisteminin gücünü ve kullanım ömrünü büyük ölçüde azaltabilir ve bakım aralığını artırabilir. Reflex’in ayırma tekniğinde, herhangi bir yardımcı enerjinin gerekli olmadığı mekanik ayrıştırma yöntemi kullanılır. Kir ve çamurun yanı sıra mikro baloncuklar ve serbest hava versiyonları da bulunmaktadır. Ayrıştırma, özellikle doldurma ve boşaltma işlemlerinde mikro veya hava baloncuklarını ve serbest havayı içerir. Servitec gaz giderme sistemleri, aynı zamanda vakumda çözünmüş gazları da giderir. Proses, Reflex Control kumandası tarafından elektronik olarak denetlenip en iyi duruma getirilir.

Çözümler:

  • Servitec (gaz giderme)
  • Exvoid, Exdirt, Extwin (hava ve kir ayırıcı)

Sistemin ve otomatik dolum hattının gazdan arındırılması

  • Çözünmüş gazları bile aktif olarak sudan arındırır; %90’a varan performans
  • Son derece verimli, tarafsız enstitüler ve testler tarafından onaylandı

Tüm sistemin kalıcı operasyonel güvenilirliği

  • Korozyon ve tortulardan kaynaklanan uzun vadeli hasarlara karşı koruma sağlayarak daha az bakım ve daha uzun sistem ömrü sağlar
  • Gaz ve hava ceplerinin neden olduğu sistem arızalarını önler

İyileştirilmiş performans ve <%10,6 enerji tasarrufu

  • Isı transferini optimize eder, enerji maliyetlerini ve CO2-emisyonlarını azaltır
  • Tam otomatik hidrolik dengeleme için patentli valf anahtarı mekanizması

Uygulama kanıtı: Yıllık 39.000 € tasarruf!

Singapurlu bir şirketin soğutulmuş su tesisine bir Servitec 60 entegre edildi. Bu, yılda 258 ton CO2 ve yaklaşık yıllık 39.000 € tasarruf sağladı. Bu, harici bir denetçi ve enerji görevlisinin ölçümleriyle %3,02 'lik enerji tasarrufu ile kanıtlanmıştır.Slider Altına