Header Reklam
Header Reklam

ATC Mergen Isı Geri Kazanım Cihazları ile Yüksek Enerji Verimliliği

22 Ocak 2023 Dergi: Ocak-2023
ATC Mergen Isı Geri Kazanım Cihazları ile Yüksek Enerji Verimliliği

Ofis ve endüstriyel kurulumlar için yüksek verimli ve yüksek performanslı havalandırma ve kendi kendini regüle eden enerji geri kazanımı sunan ATC Mergen serisi, ErP direktifi 2018 ile uyumludur. Performansı %90'ın üzerindedir (EN308).

Her boyut için Yatay Sol Yönlü, Yatay Sağ Yönlü, Dikey Sol Yönlü ve Dikey Sağ Yönlü seçenekleriyle 5 farklı hava akışı, 6 farklı kontrol seçeneği ve 4 farklı konfigürasyonda mevcuttur. Isı Geri Kazanım Ünitesi kapasite aralığı, 1200 ile 5500 m3/h arasındaki debileri kapsamaktadır. Her HRU modeli, devreye alma sırasında seçilecek standart olarak iki programlanabilir akış hızına sahiptir.

Fan ve Motorlar

Mergen serisinde, yüksek verimli elektronik akım düzenleme (EC), entegre termal kesme ve hız değişimi ile doğrudan tahrikli EC motorlu Plug Fanlar mevcuttur. EC teknolojisi, %10'dan %100'e kadar akış hızlarının çalışma noktasının yönetimi, ve kontrolü için düşük enerji tüketimini garanti eden bir ekolojik çözümdür. Daha iyi akustik konfor için düşük ses seviyeleri sunar.

Filtreler

Isı Geri Kazanım Ünitesi standart olarak taze hava girişinde yüksek verimli ePM1 %50 filtre ve egzoz hava girişinde ePM10 %80 panel filtreye sahiptir. Filtreler, korunmalarını sağlamak için her zaman bileşenlerin yukarı akışına monte edilir. Etkili hava sızdırmazlığı sağlamak için dudaklı contalarla donatılmış kızaklara monte edilmiştir.

Üretim

MERGEN Yüksek Enerji Verimli Isı Geri Kazanım Cihazları, Premium Line sınıflarına bağlı kalınarak üretilmektedir. Profilde yerleşik poliamid ayırıcılar kullanan termal yalıtımlı alüminyum profilden gövde, EN 1886'ya göre TB2 ısı geçirimsizlik sınıfındadır. Köşeler, cam elyaf takviyeli poliamidtir. Çift cidarlı paneller 45 mm kalınlığa sahiptir.

Yalıtım: 45 mm yüksek yoğunluklu (70kg/m3 ) taş yünüdür (EN 1886'ya göre zarfın hava sızdırmazlığı için sınıf T3 ve sınıf A). Dış yüzey; toz boyalı galvaniz sac, iç yüzey; galvanizli çeliktir. Sistemlerin hava sızdırmazlığını garanti etmek için dairesel kanal bağlantıları dudaklı contalara sahiptir.

Isı Değiştiricisi

Cihaz, yüksek verimli, sertifikalı, alüminyum plakalı ısı eşanjörleri ile donatılmıştır. Aşağıdaki çalışma koşullarında %90'ın üzerinde verimliliktedir (EN308):

Taze hava - 10°C/%90 - Dönüş havası 20°C/%50 Baypas açılarak otomatik buz çözme ve gerekirse taze hava akışının ayarlanması ve kendi kendine -düzenleyici elektrikli serpantin.

Opsiyonlar

• Harici Sulu veya DX Soğutma Bataryası • Elektrikli Ön Isıtıcı • Sulu veya Elektrikli Isıtma Bataryası • 5 farklı kontrol paneli seçeneği • Giriş veya çıkış bağlantısı için aktüatörlü damper • Harici montaj için damper davlumbaz • Zemin için altlık tavana asılı montaj için montaj veya kaldırma halkasıSlider Altına