Header Reklam
Header Reklam

alpex-duo® XS ile Kurşun İçermeyen Çevreci ve Hijyenik Temiz Su Tesisatı

14 Mayıs 2022 Dergi: Mayıs-2022
alpex-duo® XS ile Kurşun İçermeyen Çevreci ve Hijyenik Temiz Su Tesisatı

alpex-duo XS fittingleri uygulamacıya tüm montaj olasılıkları için uygun çözümü sağlar. 16 – 32 mm arasındaki geniş fitting yelpazesi basit ve geleceğe dönük uygulama imkanları sunar.
Sızıntı fonksiyonuna sahip alışılagelmiş fittinglere göre %30 daha geniş akış kesiti sayesinde akışı optimize eder. Yüksek performans polimeri PPSU ve çinko çözünümüne mukavim, kurşun içermeyen CW724R pirinç malzemeden yapılmıştır. Doğru konumlandırmanın sağlanması için geniş gözetleme deliği bulunmaktadır. Kalibrasyona gerek yoktur.
Bu fittinglerin uygulaması aşağıdaki üç basit adımda gerçekleştirilir:
•    Boru bir boru makasıyla dik açıyla kesilerek kısaltılır.
•   Fitting gövdesi borunun ucuna itilir. Pres kovanında yer alan gözetleme penceresi yardımıyla borunun doğru konumda olduğu kontrol edilir.
•    Boru ve fitting bir pres cihazı yardımıyla preslenir.
Yeni alpex-duo XS fittingleri, pres kovanlarının üzerinde benzersiz bir lazer işlemeye sahiptir. FRÄNKISCHE alpex-duo XS ile iki farklı pres kontürünün kullanılmasına imkan tanır. Tüm alpex-duo XS fittingleri F-kontür ve TH-kontür ile tüm alışılagelmiş ve sertifikalandırılmış pres cihazları yardımıyla preslenebilir.
Çok katmanlı kompozit borular ile kullanılan alışılagelmiş fittinglere göre %30’a varan daha geniş iç çapa sahip fittingler daha düşük basınç kayıplarına yol açarken boruların geniş iç çapları verimli ve ince tesisatı mümkün kılar.
Avantajlar
alpex-duo XS çok uzun ömürlüdür, üstün mukavemeti ve hijyenik emniyetliliği ile etkileyicidir. Tüm akış optimizasyonlu boru ve ek parçaları yerden tasarruf sağlayacak şekilde uygulanabilir, kolaylıkla yalıtılabilir ve 95 °C‘ye kadar dayanıklıdır. AB Kullanım Suyu Yönetmeliği ile uyumludur.

https://www.youtube.com/watch?v=OXveefr_mCY&t=34sSlider Altına