Header Reklam
Header Reklam

ALDAĞ Yeni Nesil Isıtma Apareyleri

04 Aralık 2023 Dergi: Aralık-2023
ALDAĞ Yeni Nesil Isıtma Apareyleri

ALTA ve ALDA serisi yeni nesil aksiyal ve radyal fanlı sıcak hava apareyleri; fabrikalar, atölyeler, hangarlar, garajlar, spor salonları vb. yerlerde kullanılmak üzere geliştirildi. ALDAĞ Ar-Ge departmanının geliştirmiş olduğu yeni nesil radyal ve aksiyal fanlı ısıtma apareylerinde; ısıl verimi yükseltecek batarya ve üfleme mesafesini artıran panjur dizaynı, tasarım tescil patentine sahip. Yeni nesil radyal ve aksiyal fanlı ısıtma apareylerinde motor ve fan tasarımı değiştirilerek %35 tasarruf sağlandı.

Hava jeti oluşturacak kanat dizaynı ile fabrika, depo alanları ve tavan yüksekliği 4 metreyi geçen kapalı alanlarda daha az apareyle daha fazla hacmin verimli şekilde ısıtılması hedeflendi. Yeni nesil Aldağ ısıtma apareylerinde; fanın ve bataryanın ulaşılabilirliğini artırmak amacıyla kullanılan açılır kapak, bataryanın kolayca çıkarılabilmesini mümkün kılıyor. Bu avantaj; servis ve bakım kolaylığı sağlıyor.

ALTA Aksiyal Fanlı Sıcak Hava Apareyleri, standart olarak 90 / 70˚C sıcak su çalışma şartlarında 7.9 - 31.9 kW ısıtma kapasitesi, 1500 - 2250 m³/h hava debisi aralığında 8 tip olarak tasarlandı.

ALDA Radyal Fanlı Sıcak Hava Apareyleri, standart olarak 90 / 70 °C sıcak su çalışma şartlarında 7.5-35.8 kW ısıtma kapasitesi ve 1350 -2650 m³/h hava debisi aralığında 9 tip olarak dizayn edildi. Sıcak hava apareyleri istenildiği takdirde kızgın su ve buharlı olarak da üretilebiliyor. Sıcak hava apareyleri; galvaniz sacdan özel olarak şekillendirilmiş konstrüksiyonlu ve elektrostatik toz boyalı olarak imal ediliyor. Verimlilik esasına göre minimum ölçü ve ağırlığa sahiptir. Böylelikle tavan ve duvara kolayca monte edilebiliyor. ALTA Aksiyal Apareylerde kullanılan kendinden motorlu, sessiz ve güvenli olarak çalışan aksiyal fan ile hava sirkülasyonu sağlanıyor. ALDA Radyal Apareylerde ise rotor motor tipi seyrek kanatlı ve geriye eğik santrifüj fan grubu bulunuyor. Koruma kafesi ile güvenlik önlemi artırılmıştır. 230 Volt 50 Hz şehir şebeke elektriği ile çalışıyor. Apareylerde bakır boru alüminyum kanatlı ısıtıcı bataryalar kullanılıyor. Verimleri yüksek olan bu bataryalar ile istenilen ısı transferi kolaylıkla gerçekleşebiliyor. İsteğe bağlı olarak buhar ve kızgın su seçenekleri için (0,5 Atü - 6 Atü), çelik boru, çelik kanatlı, elektro galvaniz kaplamalı ısıtıcı bataryalar da kullanılabilir. Elektrikli ısıtıcı opsiyonu da bulunuyor. Panjur dizaynı, havayı istenilen şekilde yönlendirmek üzere ayarlanabilir kanatlardan yapılmıştır. Aldağ Isıtma Apareyleri, enerji tasarrufu sağlamak için termostatla kullanılabilecek, istenildiği takdirde jet üfleme yapabilecek şekilde dizayn edildi.Slider Altına