Akıllı Kapı Kolu Her Kullanımdan Sonra Dezenfektanla Kendini Temizliyor

15 Mart 2021 Dergi:

Pandemi insanları, özellikle toplum içinde dokundukları tüm yüzeyler için endişelendiriyor. Özellikle kapı kolları, birçok kişi tarafından dokunulduğu için endişe verici bir konudur.
Bazı işletmeler ayakla çalışan kapı açıcılar kurmayı düşünüyor, ancak bunların takılması zahmetli ve oldukça pahalıdır. Şimdi, Tweaq adında yeni bir şirket, kapı kollarını idare etmenin güven veren bir yolunu buldu.
Firmanın web sitesinde; "Tweaq, yepyeni Touch 1 ile sağlık ve hijyen inovasyonunda devrim yarattı. Odak noktasında kullanılabilirlik ile IoT teknolojisinden güç alan son derece etkili, kendi kendini temizleyen kapı kolu hijyen çözümü; kurulumu kolaydır ve çok az bakım gerektirir" deniyor.
Bu sistem; serbest bırakıldığında, dezenfektanla doldurulmuş mekanik bir halkanın, bu işlem sırasında sapı yukarı ve aşağı gitmesine izin veren bir kapı kolundan oluşur. Firma, benzersiz kapı kolunun "bakteri ve virüslerin %99'unu üç saniyeden kısa sürede ortadan kaldırdığını" söylüyor.
Daha da iyisi, kolun tüm kapılara, kapı değiştirilmeden takılması kolaydır. Kol, yaklaşık 1000 kullanım sağlayan bir lityum pil ile çalışır. Dezenfektan azalmaya başladığında, görevlileri bir uygulama aracılığıyla uyarıyor.
Daha sonra pil, yeniden şarj edilmek üzere şirkete geri gönderilebilir. 
Kapı kolları oldukça pahalıdır. Bir çift Touch 1 kapı kolu yaklaşık 550 $'a satılacak ve yedek kartuşların her biri de yaklaşık 20 $'a satılacak. Gizmodo'ya göre bu ürün 9 Temmuz'da pazara sunulacak.
Ayrıca "IOT bağlantısına tam erişim" için aylık 9 ABD doları tutarında bir ödeme planı olacak. Tweaq'a göre, "Touch 1, kullanıcıların sağlığı ve hijyeninin en yüksek önceliğe sahip olmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmış ve yenilikçi teknolojiyle üretilmiştir."Slider Altına
Söyleşi