Header Reklam
Header Reklam

Aironn Geri Dönüşsüz Damperleri ile Sorunsuz Hava Akışı Güvence Altında

13 Ağustos 2023 Dergi: Ağustos-2023
Aironn Geri Dönüşsüz Damperleri ile Sorunsuz Hava Akışı Güvence Altında

Geri dönüşsüz damperler, hava kanallarındaki hava akışının tek yönlü olmasını sağlar. Bir yandan sistemdeki ani basınç değişimlerine karşı hızlı tepki verilmesini sağlarken diğer yandan sistem kapalı iken toz, böcek gibi kirleticilerin kanal içerisine girişini engeller.

Fan mühendisliğinin uzman kuruluşu Aironn Havalandırma A.Ş.’nin sorunsuz hava akışı ve hava kanallarının güvencesi olan Geri Dönüşsüz Damperlerinin; motorlu ve motorsuz seçenekleri bulunmaktadır.

Motorlu Geri Dönüşsüz Damperler

Motorlu geri dönüşsüz damperler, sistem içerisinde aynı mahale bağlı kanallardaki fanlardan birinin çalışmadığı durumda havanın istenmeyen şekilde hareket etmesini engellenmek için kullanılmaktadır. Bu damperlerin hareketi otomatik olarak motorlarla sağlanır.

Aironn ADA-2020-2-1 Motorlu geri dönüşsüz damperler, üzerindeki elektrikli motor sayesinde sistemden geçecek havanın debisini ayarlamak ve sistem çalışmadığı zamanlarda hava geçişini engellemek için kullanılmaktadır.

Standart Yapı ve Malzemeleri; 1,2 mm galvaniz çelikten imal kendinden flanşlı çerçeve, 0,9 mm galvaniz çelikten imal çift katmanlı aerodinamik kanatlar ve elektrikli motordur.

Pnömatik motor, motorun sol tarafa montajı, koruma teli ve pozisyon anahtarı; opsiyon olarak sunulmaktadır.

Motorsuz Geri Dönüşsüz Damperler

Bu damperler sistem üzerinde basınç farkı oluştuğunda açılır ve basınç farkı ortadan kalktığında damperler kapanır.

Aironn ADA-2020-3 Yer çekimi ve geri dönüşsüz damperleri sistem üzerindeki fan çalışmıyorken kapanarak sistemden hava geçişini engellemek için kullanılır.

Standart Yapı ve Malzemeleri; 1,2 mm galvaniz çelikten imal kendinden flanşlı çerçeve, 0,9 mm galvaniz malzemeden imal edilen tek katmanlı aerodinamik kanatlardır. Koruma teli ve pozisyon anahtarı opsiyon olarak sunulmaktadır.        


Etiketler


Slider Altına