Header Reklam
Header Reklam

AHR EXPO 2018 İnovasyon Ödülleri

31 Ocak 2018 Dergi: Ocak-2018

Bina Otomasyonu

Şirket: Setra Systems, Inc.
İnovasyon: Setra FLEX™

ahr expo inovasyon odulleri

Setra FLEX™ komple bir oda izleme ve kontrol çözümüdür. Setra FLEX™, ameliyathaneler, tecrit odaları, biyo-güvenlik laboratuvarları, temiz odalar ve tüm basınçlı kritik alanlar için, iç mekan çevre ve havalandırma kontrol koşullarını güvenli ve enerji açısından verimli biçimde sağlamak amacıyla kullanılır. Görsel ve sesli alarmlar yapılandırılabilir ve ASHRAE Standard 170'in yanı sıra ABD Pharmacopeia 797 ve 800'e de uygundur.

Bu Kategorideki Finalistler:BELIMO Americas (6-yollu Elektronik Basınçtan Bağımsız Vana), Cielo WiGle Inc. (Breez: Kanalsız Klima Sistemleri için Akıllı Kontrolör), Emerson (Süpervizör Tesis Kontrol Platformu).

Serinletme

Şirket: Emerson
İnovasyon: Copeland Scroll™

emerson

1-10 tonluk Copeland Scroll™ çift kademeli kompresörleri, konut ve ticari klima sistemlerinde daha iyi performans ve güvenilirlik sağlamak için yeniden tasarlandı. Üçüncü nesil teknoloji, tam yük ve kısmi yük performanslarında %5'e kadar orta kademe konfor ve verimlilik sağlayacak biçimde optimize edilmiştir.

Bu Kategorideki Finalistler:Delta Cooling Towers, Inc. (Delta Anti-Mikrobiyel Soğutma Kulesi), Johnson Controls, Inc. (YORK® Affinity™ YXV 20 SEER Değişken Kapasiteli Klima), ZIEHL-ABEGG, Inc. (ZAvblue santrifüj fan).

Yeşil Bina

Şirket: Danfoss
İnovasyon: Danfoss Turbocor® TTH/TGH Yüksek Çekişli Kompresör

danfoss 

Danfoss Turbocor® TTH/TGH Yüksek Çekişli Kompresörü, hava soğutmalı chiller ve ısı geri kazanım uygulamaları için optimize edilmiştir. Danimarka Danfoss Turbocor® TTH/TGH modelleri, hava soğutmalı soğutucular ve ısı geri kazanım dahil olmak üzere yüksek çekiş gerektiren uygulamalar için üretilmiştir; olağanüstü tam ve kısmi yük verimliliği, düşük titreşim ve ses seviyesine, bunun için de yağsız, değişken hızlı, manyetik yataklı çalışma özelliğine sahiptir. Daha küçük karbon ayak izine sahip ve daha az bakım gerektirirken, hava soğutmalı chiller ve ısı geri kazanım uygulamaları için daha geniş bir işletim alanı sağlar.

Bu Kategorideki Finalistler:International Wastewater Systems Inc. (PIRANHA HC Sıcak Su Hazırlama Sistemlerinde Isıl Enerji Geri Kazanım), Nexus Valve, Inc. (PSD Degazör), Regal (NovaMAX™ Motor – 600 RPM), Smardt Chiller Group Inc. (Smardt Güneş Enerjisi Entegreli Chiller (SSiC)).

Isıtma

Şirket: Calefactio
İnovasyon: The ONE, Üçü Bir Arada: Genleşme tankı, hava ayırıcı ve pislik ayırıcı

calefactio 

ONE, genleşme deposu, hava ayırıcı ve kir ayırıcıyı bir araya getiren üçü bir arada bir üründür. ONE’ın yenilikleri; bağlantı sayısını önemli oranda azaltarak sızıntı olasılığını azaltır; daha az yer kaplar ve üç cihazı ayrı ayrı monte etmek gerekmeyeceğinden daha kısa sürede kurulumu gerçekleşir; daha az maliyetlidir.  ONE, üç cihazı ayrı ayrı satın almaya kıyasla daha düşük maliyetle satın alınabilir.

Bu Kategorideki Finalistler:Cleaver-Brooks, Inc. (Cleaver-Brooks ClearFire®-CE hidronik boiler), Johnson Controls, Inc. (YORK® Affinity™ YZV 20 SEER Değişken Kapasiteli Isı Pompası), WaterFurnace International, Inc. (Versatec Değişken Hızlı Su Kaynaklı/Jeotermal Isı Pompası).

İç Hava Kalitesi

Şirket: Spartan Bioscience
İnovasyon: Spartan Lejyonel Algılama Sistemi

spartan bioscience

Spartan Legionella Algılama Sistemi, lejyonel yayılım riskini önlemek için geliştirilen dünyadaki ilk Legionella DNA testidir. Spartan Legionella Algılama Sistemi, lejyonel DNA toplayan ve analiz eden kompakt bir tasarımdır. Spartan'ın teknolojisi ile ortam örneklerini dışarıda bir laboratuvara göndermeden lejyonel riski tespiti yapılabilir.  Cihaz taşınabilirdir ve kullanımında hiçbir teknik uzmanlık gerektirmez. Sistem 45 dakika içinde analiz sonuçlarını verir.

Bu Kategorideki Finalistler:AAF Flanders (Sensor360™ Filtrasyon İzleme ve Yönetim Analizörü), Addison (Linear Capacity™, DOAS), Johnson Controls, Inc. (GLAS Akıllı Termostat).

Tesisat

Şirket: AquaMotion Inc.
İnovasyon: AquaMotion Aqua-Flash™ tezgah altı sıcak su dolaşım sistemi.

aquamotion

AquaMotion Aqua-Flash™ by-pass valfi; sıcak su musluğu açıldığında sıcak suyun soğuk hattına girmesini önleyen geliştirilmiş bypass tasarımına sahiptir. Sıcak su vanaya ulaştığında vanada dahili dolaşım by-pass portunu kapatan bi-metal serpantin bulunur; arzulanan su sıcaklığını sağlamak için kalibre edilmiş bir bi-metal elemente ve kireçlenme oluşumunu önlemek için iki katından fazla boru çapına sahiptir.

Bu Kategorideki Finalistler:Caleffi Hydronic Solutions (LEGIOMIX® Dezenfekte Elektronik Karışım Vanası), John Guest USA, Inc. (JG ProLock Döner Kilitli Bağlantı Sistemi).

Soğutma

Şirket: Chemours
İnovasyon: Opteon™ XP44 Soğutucu Akışkan (R-452A)

chemours 

Opteon™ XP44 Soğutucu Akışkanının (R-452A), ozon tabakası giderimi ve küresel ısınmaya yol açma potansiyeli düşüktür, HFO temelli soğutucu akışkan R-404A/507 yerine kullanılır. Piyasadaki diğer düşük GWP çözümlerinin kompresör deşarj sıcaklığına en yakın eşleşmeyi sağlarken, R-404A/R-507'ye kıyasla küresel ısınma potansiyelinde yaklaşık yüzde 50'lik bir azaltım sağlıyor. Opteon™ XP44, ticari soğutma uygulamalarında R-404A/R-507 gibi yüksek GWP soğutkanlarını kısıtlamayı hedefleyen düzenlemeler karşısında, ekipman üreticilerine ve son kullanıcılara; performans veya ekipman güvenilirliğinden taviz vermeksizin, çevresel olumsuz etkileri maliyet etkin bir şekilde yarı yarıya düşüren soğutucu akışkan seçeneği sunar.

Bu Kategorideki Finalistler:CAREL INDUSTRIES S.p.A. (HEEZ Kontrol ve Yönetim Çözümü), Emerson (Copeland Scroll™ Küçük Beygir Gücünde Düşük Sıcaklık Kompresörü Copeland Scroll™).

Yazılım

Şirket: Regal
İnovasyon: Browning® Toolbox Technician® Motor Verimliliği Hesaplayıcısı

regal 

Browning® Toolbox Technician® Motor Verimliliği Hesaplama, Apple ve Android platformları için geliştirilmiş mobil bir uygulamadır. Uygulamanın hesaplama modülü, kullanıcının farklı entegreli beygir gücüne sahip elektrik motorlarının farklı jenerasyonları arasındaki verimlilik farklarını hesaplar. Bu uygulama, yalnızca potansiyel verimlilik kazancını tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda, kullanıcının projeksiyonunu veya genel tesis kullanımını göz önünde bulundurarak kullanıcıya motor kullanımı hesaplarına göre Yatırım Getirisini (ROI) görüntüleyebilir.

Bu Kategorideki Finalistler:Coolfront Technologies (Coolfront Mobile Sabit Fiyatlı Hesaplama Uygulaması), LG Electronics USA, Inc. (LG Air Conditioning Technical Solution (LATS) Revit Çizim Eklentisi), SuperCool Slide Rule (SuperCool HVAC Mobil Uygulama).

Aletler

Şirket: Fluke Corporation
İnovasyon: Fluke T6 Elektrikli Test Cihazı

fluke

Fluke T6 Elektrikli Test Cihazı, test başlıkları olmadan eşzamanlı gerilim ve akım ölçümlerini gerçekleştiren bir elektrik test cihazıdır. T6 test cihazları karmaşık buat kutularında veya erişilemeyen uç noktalarda güvenilir gerçek-rms ölçümleri yapar, zamandan tasarruf etmeyi, olası hataları en aza indirmeyi ve ark flaş olasılığını önemli ölçüde azaltmayı mümkün kılar.

Bu Kategorideki Finalistler:GrayWolf Sensing Solutions (GrayWolf’s DirectSense® II Akıllı Prob / Sensör), Milwaukee Tool (102 x 77 Spot İnfrared Görüntüleyici), SuperCool Slide Rule (Line-set Saver Temizlik Cihazı).

Havalandırma

Şirket: Triatek
İnovasyon: Stable Vortex® II Davlumbaz

triatek 

Stable Vortex® II Davlumbaz, deneyler sırasında kimyagerleri zararlı tozlardan ve buhardan koruyan, dinamik, düşük akışlı, yüksek performanslı bir davlumbazdır. Kullanıcı için sıradan davlumbazlardan daha güvenli bir ortam sağlarken önemli miktarda enerji tasarrufu da sağlar. Stable Vortex II, ASHRAE 110 testini üretimde, montajı yapıldığında ve kullanım halinde geçmiştir. Zira bu testi geçmenin gereklilikleri ve kullanıcıların güvenliği göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

Bu Kategorideki Finalistler:Regal (UlteMAX Axial PM Motor), Titus (TJD, OMNI Difüzör), ZIEHL-ABEGG, Inc. (ZAbluefin Biyonik, Yüksek Verimli İmpeller)

https://ahrexpo.com/awards-winners-2018/Slider Altına