Header Reklam
Header Reklam

AAON Sıfır Derece Soğuk İklim Hava Kaynaklı Isı Pompaları

28 Ocak 2023 Dergi: Ocak-2023
AAON Sıfır Derece Soğuk İklim Hava Kaynaklı Isı Pompaları

AAON Sıfır Derece Soğuk İklim Hava Kaynaklı Isı Pompaları, soğuk iklimlerde bina dekarbonizasyonuna yönelik artan talebi karşılayan kritik bir çözümdür. Değişken hızlı çalışma ile bu ısı pompaları, mevsimler boyunca enerji tasarruflu ısıtma ve soğutma sağlar.

AAON Sıfır Derece Soğuk İklim Hava Kaynaklı Isı Pompaları, geleneksel ısı pompalarından daha düşük ortam sıcaklıklarında ve tüm çalışma koşullarında daha yüksek ısıtma kapasiteleriyle çalışır. Bu ürün, geleneksel ısı pompalarının yer alamadığı iklimlerde geçerli bir seçenektir.

Geniş Kapasite Aralığı: AAON Sıfır Derece Soğuk İklim Hava Kaynaklı Isı Pompaları 2-50 ton arasında mevcuttur.

Yüksek Verimli Elektrikli Isıtma ve Yüksek Verimli Soğutma

AAON Sıfır Derece Soğuk İklim Hava Kaynaklı Isı Pompaları, 3,7'ye kadar AHRI sertifikalı ısıtma COP'sine ve 21,5'e kadar soğutma IEER'ye sahiptir ve enerji maliyetlerinde hem kış hem de yaz tasarruf sağlar.

Fosil Yakıt Kullanmadan Hassas Konfor Kontrolü

Yardımcı bir modülasyonlu elektrikli ısıtıcı ile birlikte değişken hızlı kompresörlü ısı pompası, fosil yakıtları kullanılmadan tasarım sıcaklığını aşan günlerde bile rahat ısıtma kontrolü sağlar. Değişken hızlı kompresör sistemi ayrıca hassas soğutma kontrolü sağlar.

Güvenilir Performans

AAON, bu çözümün ısı pompası ısıtma performansını NAIC laboratuvar psikrometrik test odalarında 0°F ortam sıcaklığına kadar test etmiş ve doğrulamıştır. Odalardaki entegre veri toplama sistemi, dakikada 93.000 noktanın üzerinde veri okuma, işleme ve kaydetme yeteneğine sahiptir. Psikrometrik test odaları, -20°F ile 130°F arasında ortam testi koşullarını oluşturabilmektedir. AAON Sıfır Derece Soğuk İklim Hava Kaynaklı Isı Pompalarının soğutma ve ısı pompası ısıtma performansı AHRI sertifikalıdır.

Yüksek Kaliteli Kabin

İki inçlik sert poliüretan köpük yalıtımlı panellerin termal direnci R değeri 13 veya daha üzerindedir, bu da dört inç kalınlığında fiberglas yapıya sahip bir kabinin R değerini aşar. Bu standart özellik, ısı pompası ısıtmasının çatı kabininden kaçaklar yoluyla boşa harcanması yerine binaya faydalı ısıtmanın sağlamasına olanak tanır.

Değişken Hızlı Fanlar

Değişken hızlı besleme fanları ve değişken hızlı dış fanlar, yüksek performanslı ısı pompası ısıtma ve soğutma için hava akışı sağlar. Değişken hız kontrolü, azaltılmış hava akışında enerji tasarrufu sağlar.

Kontroller

AAON Kontrolleri, tüm çalışma modlarında performansı optimize eder.

Seçenekler

Çift Yakıt Seçeneği: AAON, ek ısı sağlamak için AAON Sıfır Derece Soğuk İklim Hava Kaynaklı Isı Pompası ile bir gazlı ısıtıcı seçilmesine olanak tanır.

Ekonomizör: %100'e kadar hava akışı ekonomizörü damperleri, koşullar ayar noktası değerlerini karşıladığında enerji tasarrufu sağlayan serbest koşullandırma (free cooling) sağlar.

Enerji Geri Kazanım Tekeri: Bir özellik olarak bir Enerji Geri Kazanım Tekeri seçmek, ünitenin COP'sini önemli ölçüde artırır ve ayrıca dış havayı ön koşullandırarak ısı pompası ısıtmasının daha etkili olmasına yardımcı olur.Slider Altına