Header Reklam
Header Reklam

AAON Hava Kaynaklı Isı Pompaları Enerji Verimliliğinde Sınırları Zorluyor

26 Ağustos 2023 Dergi: Eylül-2023
AAON Hava Kaynaklı Isı Pompaları Enerji Verimliliğinde Sınırları Zorluyor

AAON Hava Kaynaklı Isı Pompaları, enerji verimliliğinde mümkün olanın sınırlarını zorluyor. Zorlu enerji kaynağı gereksinimlerini karşılamak için çeşitli seçenekler sunuyor.

AAON Hava Kaynaklı Isı Pompaları, enerji maliyetlerinde uzun vadeli tasarruf sağlar ve servis kolaylığı göz önünde bulundurularak üretilmiştir. ASHP'ler özellikle ünitelerin verimli çalışabileceği ılıman iklimler için uygundur.

AAON, çeşitli ısıtma ve soğutma gereksinimlerini karşılamak için farklı boyut ve konfigürasyonlarda çeşitli hava kaynaklı ısı pompası çözümleri sunar.

Hava kaynaklı ısı pompası (ASHP), ısının çoğunu dış bir kaynaktan, havadan alarak ve iç mekana aktararak ısı üretmek için çalışan iki hava serpantinli tipik soğutma sistemini kullanır.

AAON hava kaynaklı ısı pompaları optimum ısıtma ve soğutma fonksiyonları sağlar ve genellikle geleneksel ısıtma ve soğutma sistemlerine göre daha enerji verimli ve çevre dostu bir alternatif olarak kullanılır.

AAON kondenserleri ve evaporatör üniteleri performans, optimizasyon ve uzun vadeli değer zincirinde en üst seviyeyi sağlar.

Temel özellikler:

AAON, dijital kompresörlü ve CF-070'e kadar split RQ-002'den RNA-070'e kadar paket çatı tipi 2 ila 70 Ton arasında geniş bir ASHP yelpazesi sunar.

AAON hem Değişken Kapasiteli Kompresör ASHP'leri hem de Değişken Hızlı Kompresör ASHP'leri sunar; CF ASHP'ler yalnızca değişken kapasiteli kompresörlerle mevcuttur.

AAON Değişken Hızlı ASHP'ler (RQ-002'den RNA-050'ye) 0°F dış hava sıcaklığına kadar çalışma kapasitesine sahiptir

AAON, enerji geri kazanımı, sıcak gazın yeniden ısıtılması ve ayrıca bir ünitenin ısı pompası modunda çalışmasına ve ısıtma için ünite ısısını (gaz veya elektrik) kullanmasına olanak tanıyan yardımcı ek ısı da dahil olmak üzere standart bir soğutma ünitesiyle hemen hemen aynı özelliklere sahip ASHP'ler sunar.

ASHP'lerin performansı, AHRI 210/240 veya 340/360 standartlarına ve yöntemlerine göre test edilmiştir.

Hava kaynaklı ısı pompalarının seçimi söz konusu olduğunda, aşağıdakiler de dahil olmak üzere dikkate alınan birkaç husus vardır:

İklim: Hava kaynaklı ısı pompaları, sıcaklığın nadiren donma noktasının altına düştüğü ılıman iklimlerde en verimli çalışır.

Boyutlandırma: Isı pompası, binanın ısıtma ve soğutma yüküne uygun olarak boyutlandırılmalıdır. Büyük veya küçük boyutlu sistemler performansın düşmesine, enerji tüketiminin artmasına ve işletme maliyetlerinin artmasına neden olabilir.

Verimlilik: Enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak ve işletme maliyetlerini azaltmak için yüksek Sezonsal Enerji Verimliliği Oranına (SEER) ve Isıtma Sezonsal Performans Faktörüne (HSPF) sahip hava kaynaklı bir ısı pompası seçilmelidir.Slider Altına