Header Reklam
Header Reklam

2008: Fransa'da Soğutma Yılı

21 Haziran 2008 Dergi: Mayıs-2008

Fransa, 2008’i soğutma yılı olarak kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde, 12 Haziran 2008 tarihinde Paris’teki UNESCO binasında bir davet verilecek. Resmi olarak Fransa hükümeti tarafından onaylanan soğutma yılı, soğutmanın toplum hayatı içindeki rolünün anlaşılması ve desteklenmesi için önemli bir fırsat olacak.


Dünya genelinde kalifiye eleman konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Soğutma endüstrisi de bu sıkıntıyı yaşayan alanlardan biri. Soğutma yılı dolayısıyla yapılacak etkinliklerin, özellikle genç nüfus üzerinde dikkat çekici ve teşvik edici etkilerinin olması amaçlanıyor. Etkinliklerin başlangıcında yapılacak törende bu alanda faaliyet gösteren pek çok kurum ve kuruluş, enstitü ve meslek organizasyonu yer alacak.

Soğutma yılı, 6 Şubat’ta Paris’te Interclima Fuarı’nda kamuoyuna açıklanmıştı. 12 Haziran tarihinde yapılacak olan uluslararası konferansın başğı: ‘Soğutma ve uygulamalarındaki gelişimin 100 yıllık tarihi’ Soğutmanın 100. yaşını kutlayacak ülkeler arasında Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Çin, İsviçre, Hırvatistan, Polonya, ABD, Kore, Fas, Arjantin, Slovenya, Sırbistan ve Japonya bulunuyor. Soğutma yılı için en büyük destek veren kuruluşlar; Carrier, Carrier Transicold, Gasel, Suez Energie Services, Vinci Energies, Stef-TFE ve Groupe Mondial Frigo. Ana destekleyenleri arasında da Nestlé, Bitzer, Trane, Tecumseh, Daikin, GEA Matal, Dehon/Climalife, Baltimore Aircoil International, J and E Hall, Air Liquide, Qualiclimafroid, Clauger, Cemafroid, AM Froid şirketleri. Destekleyen ana kuruluşların yanı sıra belirli ölçeklerde Luwe-Contardo, Schneider-Electric, Mafril, Toupargel, Danfoss Regulation, Fritec, Enertherm, Gifam, Cnefic, Copeland, SAAF, SMIR Aircool, Gazechim, Brake France, Assurfroid, Energst Rental Solutions, Praxion, Parker, Koxka, Heatcraft, Mycom, Lyfrig, Thermowave, Mitsubishi, Jaëggi, AFCE, Gradius, Solvay, Dow, JF Cesbron, Siberic, Westfalen, Généglace şirketlerinin de destekleri var. 

 

 


Etiketler


Slider Altına