Normalleşme Süreciyle Açılan Kafe ve Restoranlar ile Radyant Isıtıcılara Talep Arttı

09 Mart 2021 Dergi: Mart-2021

Çukurova Isı, yeni kontrollü normalleşme süreciyle birlikte düşük ve orta riskli illerde hizmet vermeye başlayan kafe ve restoranlar ile pandemi nedeniyle yatırımlarını erteleyen yatırımcıların; hızlı uygulanabilen, tasarruflu ve ilk yatırım maliyeti açısından da avantaj sağlayan radyant ısıtıcılara yöneldiğini açıkladı. Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, kafe ve restoranların ısıtmasında yaygın olarak kullanılan radyant ısıtıcıların satışında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artış beklediklerini belirtti.

Yeni kontrollü normalleşme süreciyle birlikte düşük ve orta riskli illerde hizmet vermeye başlayan kafe ve restoranlar ile pandemi nedeniyle yatırımlarını erteleyen yatırımcılar, soğuk havalarda işletmelerindeki konfor şartlarını sağlayabilmek için hızlı uygulanabilen, tasarruflu ve ilk yatırım maliyeti açısından da avantaj sağlayan radyant ısıtıcılara yöneldi. 

Cukurova-Isi-Osman-UnluRadyant ısıtıcı satışlarında yüzde 20 artış bekleniyor 

Kafe ve restoranların ısıtmasında yaygın olarak kullanılan radyant ısıtıcıların satışında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artış beklediklerini belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, bu artışta yeni kontrollü normalleşme süreci ile birlikte ertelenen yatırımların hayata geçirilmesinin de etkili olacağını ifade etti. Ünlü, sözlerine şöyle devam etti: “Yatırımcı ve işletmeciler, sistem seçimi yaparken işletmedeki konfor şartlarının yanı sıra ilk yatırım avantajı, tasarruf, hızlı projelendirme ve uygulama arayışı içinde oluyor. Kafe ve restoranların ısıtmasında bu kriterlerin tamamını sağlamak ise ancak ‘GOLDSUN Isıtıcı’lar ile mümkün oluyor. 

Ücretsiz keşif ve projelendirme hizmeti

Çukurova Isı olarak güçlü mühendislik altyapımızla sunduğumuz ücretsiz keşif ve projelendirme hizmeti ile iş ortaklarımızın işletmeleri için en doğru sistem seçimi yapmalarını sağlıyoruz. Kısacası projelendirmeden devreye alma sürecine kadar oldukça kapsamlı olan bir hizmeti bir hafta gibi kısa bir sürede verebiliyoruz.  

Estetik ve dekorasyona uygun çözümler 

Pratik bir şekilde uygulanabilen ısıtma teknolojilerimiz ile işletmelere; tasarruf ve konforun yanı sıra hem iç hem de dış mekânlarda estetik ve dekorasyona uygun çözümler sunuyoruz.  

Cihaz seçiminde öncelikli kriter “mekânın mimarisi” 

Ücretsiz olarak sunduğumuz keşif ve projelendirme çalışmaları kapsamında kafe ve restoranların ısıtmasında kullanılacak cihazların seçimini yaparken öncelikli kriterimiz mekânın mimarisi oluyor. İşletmenin sahip olduğu açık ve kapalı alanları ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Kafe ve restoranların kapalı alanlarında havayı ısıtabilmek için hem ‘radyant ısıtıcılar’ (borulu radyant veya seramik plakalı radyant) hem de ‘sıcak hava üreticileri’ kullanıyoruz. Ancak kapalı alanlar için öncelikli tercihimiz Silversun markalı ‘sıcak hava üreticisi’ oluyor; çünkü radyant ısıtıcılar önce cisimleri sonra dolaylı olarak havayı ısıttığı için ısıtıcı kullanılan kafe ve restoranlarda ortam istenilen sıcaklığa geldiğinde, radyant şemsiyesinin içinde kalan insanlar havayı çok daha sıcak hissederken, şemsiyenin dışında kalanlar set edilen sıcaklık değerini hissediyorlar. Ortamdaki ısı, homojen olarak dağılmadığı için konfor sağlanamıyor; ancak sıcak hava üreticisi, doğrudan havayı ısıttığı için çok daha konforlu bir ortam sağlıyor ve uygulama yapılan mekânın her yerinde aynı sıcaklık hissediliyor. Açık alanlarda ise mekânın yapısına göre yani yükseklik, masa yerleşim planı, mahalin rüzgâr durumu, mekânın üstünde açılıp kapanan tente ya da sabit bir tavan olması veya olmaması durumu gibi detaylara göre proje hazırlamak gerekiyor. Açık alanlarda borulu radyant sistemler, seramik plakalı radyant sistemler veya yüksek yoğunluklu elektrikli infrared ürünler ile ısıtma yapıyoruz.”

GoldsunYüzde 40’a varan enerji tasarrufu

Kafe ve restoranların ısıtmasında kullanılan elektrikli ve doğalgazlı “radyant ısıtıcılar” (borulu radyant veya seramik plakalı radyant) ile “sıcak hava üreticileri” nin işletme giderleri açısından sunduğu avantajlara da değinen Ünlü, “Goldsun markalı elektrikli ve doğalgazlı ısıtıcılarımız, muadillerine göre yüzde 40’a varan enerji tasarrufu sağlayarak, işletme giderleri açısından avantaj sağlıyor ve sistem 1 - 2 yıl kadar kısa sürede kendini amorti ediyor.

Yüzde 105’lere varan oranlarda yüksek yanma verimi

Kafe ve restoranlarda özellikle iç mekânlarda kullanılan sıcak hava üreticileri ise yüzde 105’lere varan oranlarda yüksek yanma verimi sağlayarak, klasik sistemlere göre yüzde 30-65’lere varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor ve sistem 1-2 yıl kadar kısa sürede kendini amorti ediyor” dedi.Slider Altına
Söyleşi