Detaylı Ara
Ana Sayfa Hakkımızda Reklam Yazı Koşullarımız İletişim Abonelik-Alışveriş
English
Haberler
Etkinlik ve Fuarlar
Sektörel Fihrist
Arşiv
Bu Sayıda
Nisan 2015

Kullanıcı Adı
Şifre
Şifremi unuttum

E-bültenimizi almak ve avantajlardan yararlanabilmek için sitemize üye olun
Bookmark and Share
Tesisat Market
Haziran 2010
Sayı - 137
Ürünler
Daf Enerji'den Isı Pay Ölçer Cihazları

Daf enerji ısı sayaçları, ısıtma ve soğutma sistemlerinde tüketilen enerjinin ölçümlemesinde kullanılan cihazlardır. Isı sayacı, harici ve dahili sıcaklık sensörleri ile gidiş sıcaklığını ve dönüş sıcaklığını ölçerek arasındaki farkı hesaplar. Ayrıca debimetre ile tesisattan geçen su miktarını ölçer. Ölçülen bu değerler ile tüketilen enerjiyi tüketim değerine göre paylaştırılmasını sağlar.

Daf enerji termostatik vananın üzerinde ısı hissedici ve ayarlama birimi bulunur. Odanın ısısını, ayarlanan sıcaklık değerlerinde otomatik olarak kalmasını sağlar. Sıcak su geçişini ısı hissedicisine bağlı olarak otomatik ayarladığından, oda sıcaklığı istenilen derecede sabit tutar. Böylece ısı tüketimi kullanıcı tarafından kontrol altında tutulmuş olur. Daf enerji ısı pay ölçer cihazları harcanan enerjiye tekabül eden bilgileri kaydeder ve hafızasına alır. Isı pay ölçerlerin ölçüm değeri, ölçülen radyatörün sıcaklığını ve oda sıcaklığı ölçer,iki sıcaklık değeri arasında ki farkın değeridir. Cihaz üzerinde kullanıcıların tüketim değerlerini görmelerini sağlayan bir LCD ekran bulunur.Elektronik ısı pay ölçerler programlanmış olan okuma tarihine kadar tüketim değerlerini hafızasına alır ve bu bilgileri telsiz frekansı(RF) aracılığıyla okuyucu üniteye aktarılır.Bu sayede tüm bilgilerin okunması için hiçbir zaman eve girilmesini gerektirmez. Isı gider paylaşım sisteminde kullanılan her iki sistemin de montajı  1-2 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Avantajları:

 • %40'a varan enerji tasarrufu sağlar
 • Tüketim değerlerine göre gider paylaşımı yapılacağı için adildir
 • Kullanıcılar ortam sıcaklığını kontrol edebilirler
 • Sıcaklığın kontrol edilebilmesi nedeniyle herkes konforuna göre ısınır ihtiyaç dışında ısı tüketimini yapmaz. Kullanım miktarına göre ödeme yapılır.
 • Gereksiz tüketim önleneceğinden dengeli bir ısınma sağlanır. Homojen bir dağılım sağlanacağından ısınmayan daireler de ısınır
 • Yakıt giderleri her dairenin kendi tüketimine göre paylaştırılacağından yakıt parası ile ilgili şikayetler son bulur
 • Isı tüketiminin bireyselleştirilesi ve herkesin tüketimine dikkat etmesi sonucu, ciddi bir enerji tasarrufu sağlanmış olur
 • Isı paylaşım sistemi yatırım maliyeti kendini çok kısa sürede amorti eder

   

   

   

 


Get it on Google Play